Kozmetika Dr. Nona

Mŕtve More sa od nepamäti považuje za najstaršie a najväčšie prírodné kúpele. Jeho liečivé vlastnosti sú známe už z obdobia staroveku. Rimania a židia budovali na brehoch Mŕtveho mora kúpele a špeciálne umyvárne využívajúce vodu i bahno.

Mŕtve more je najbohatším zdrojom minerálov a stopových prvkov, ktoré sú obsiahnuté vo vode a minerálnom bahne. Po tisícky rokov termálne minerálne pramene plnili Mŕtve more. Púštna klíma spôsobuje, že sa voda Mŕtveho mora vyparuje, minerály sa tak usádzajú a hromadia, preto je koncentrácia minerálov v Mŕtvom mori 10x vyššia ako v iných moriach a oceánoch.

Mŕtve more má tiež vysoký obsah iónov sodíka, draslíka, horčíka, vápnika i brómu v Mŕtvom mori. Sú to veľmi dôležité ióny, ktoré majú veľký biologický – zložením mikroelementov je identická s lymfou a krvou človeka. Obsah draslíka (K) v Mŕtvom mori je 20-krát vyššia ako v Atlantickom oceáne, horčíka (Mg) 35-krát, vápnika (Ca) 42-krát, a brómu (Br) aż 80 násobne. Zloženie soli Mŕtveho mora sa teda významne odlišuje od ostatných morí našej planéty.

Do nedávna sa predpokladalo, že v „Mŕtvom mori”, sa nenachádza život. Bolo ťažké predstaviť si niečo iné, v podmienkach s neobyčajne vysokou koncentráciou soli vo vode. A predsa v nedávnej dobe sa po rokoch skúmania podarilo biochemikovi a mikrobiológovi Benjaminovi Elazari Volcanimu, a následne aj iným výskumným pracovníkom preukázať nesprávnosť tohto pohľadu. Nositeľmi života v Mŕtvom mori sú jednobunkové riasy a tiež najjednoduchšie organizmy – prokaryoty, ktoré sú najstaršími žijúcimi bunkami na Zemi, nesúcimi názov Archebaktérie. Prenos genetickej informácie sa realizuje cez DNA.

Archebaktérie – sú jediné známe živé organizmy žijúce vo vode Mŕtveho mora po tisíce rokov. Žijú a darí sa im v týchto vodách aj napriek extrémne vysokej koncentrácii soli a minerálov, čo dokazuje ich vysokú odolnosť voči vonkajším vplyvom.

Súčasné medicínske výskumy potvrdzujú, že jedinečné zloženie minerálov (makro i mikro prvky) obsiahnutých v soli Mŕtveho mora pôsobia hojivo na množstvo zdravotných problémov.
Voda Mŕtveho mora efektívne pomáha pri liečení alergií, lupienky, ekzému, taktiež zlepšuje krvný obraz, látkovú výmenu, upokojuje nervový systém, očisťuje pokožku a zlepšuje jej vzhľad a pružnosť.
Kloktanie ústnou vodou pomáha pri prechladnutí a zápale hrdla. Minerálne bahno z Mŕtveho mora lieči rany, oživuje vlasové korienky, potláča tvorbu lupín. Vyživuje pokožku tváre, zvyšuje pružnosť tkaniva a pokožky, vďaka čomu vyhladzuje vrásky a spomaľuje proces starnutia. Pôsobí liečivo pri bolestiach hlavy a migréne. Aplikácia bahna na kĺby a chrbticu má blahodarné účinky na rôzne choroby: artritída, zápal kostí a chrupaviek, kostnej drene, zápale nervu, reumatizme, psychickej záťaži, únave a nespavosti. 

Chceli by ste aj Vy nakupovať tieto skvelé produkty Dr. Nona so zľavou 20% - 35%?

Zaregistrujte sa do klubu Dr. Nona

Ak sa zaregistrujete ako "Spotrebiteľ", budete môcť nakupovať všetky produkty Dr. Nona s permanentnou 20% zľavou pre vlastnú spotrebu. Nebudete však môcť tieto produkty predávať ďalším osobám.

Ak sa zaregistrujete ako "Distribútor", budete môcť nakupovať všetky produkty Dr. Nona s permanentnou 35% zľavou pre vlastnú spotrebu, alebo na ďalší predaj iným osobám a využívať všetky výhody ako "Distribútor" produktov Dr. Nona.

V prípade, že ste sa rozhodli vstúpiť do klubu Dr. Nona a nakupovať so zľavou 20%, alebo 35% prosím kliknite na tlačidlo "Chcem sa zaregistrovať do klubu Dr. Nona" nižšie a na nasledujúcej stránke vyplňte prosím objednávkový formulár s prednastavenými údajmi Vášho sponzora.

Registrácia do klubu Dr. Nona