Eshop TREA

Kozmetika Dr. Nona

Mŕtve More sa od nepamäti považuje za najstaršie a najväčšie prírodné kúpele. Jeho liečivé vlastnosti sú známe už z obdobia staroveku. Rimania a židia budovali na brehoch Mŕtveho mora kúpele a špeciálne umyvárne využívajúce vodu i bahno.

Mŕtve more je najbohatším zdrojom minerálov a stopových prvkov, ktoré sú obsiahnuté vo vode a minerálnom bahne. Po tisícky rokov termálne minerálne pramene plnili Mŕtve more. Púštna klíma spôsobuje, že sa voda Mŕtveho mora vyparuje, minerály sa tak usádzajú a hromadia, preto je koncentrácia minerálov v Mŕtvom mori 10x vyššia ako v iných moriach a oceánoch.

Mŕtve more má tiež vysoký obsah iónov sodíka, draslíka, horčíka, vápnika i brómu v Mŕtvom mori. Sú to veľmi dôležité ióny, ktoré majú veľký biologický – zložením mikroelementov je identická s lymfou a krvou človeka. Obsah draslíka (K) v Mŕtvom mori je 20-krát vyššia ako v Atlantickom oceáne, horčíka (Mg) 35-krát, vápnika (Ca) 42-krát, a brómu (Br) aż 80 násobne. Zloženie soli Mŕtveho mora sa teda významne odlišuje od ostatných morí našej planéty.

Do nedávna sa predpokladalo, že v „Mŕtvom mori”, sa nenachádza život. Bolo ťažké predstaviť si niečo iné, v podmienkach s neobyčajne vysokou koncentráciou soli vo vode. A predsa v nedávnej dobe sa po rokoch skúmania podarilo biochemikovi a mikrobiológovi Benjaminovi Elazari Volcanimu, a následne aj iným výskumným pracovníkom preukázať nesprávnosť tohto pohľadu. Nositeľmi života v Mŕtvom mori sú jednobunkové riasy a tiež najjednoduchšie organizmy – prokaryoty, ktoré sú najstaršími žijúcimi bunkami na Zemi, nesúcimi názov Archebaktérie. Prenos genetickej informácie sa realizuje cez DNA.

Archebaktérie – sú jediné známe živé organizmy žijúce vo vode Mŕtveho mora po tisíce rokov. Žijú a darí sa im v týchto vodách aj napriek extrémne vysokej koncentrácii soli a minerálov, čo dokazuje ich vysokú odolnosť voči vonkajším vplyvom.

Súčasné medicínske výskumy potvrdzujú, že jedinečné zloženie minerálov (makro i mikro prvky) obsiahnutých v soli Mŕtveho mora pôsobia hojivo na množstvo zdravotných problémov.
Voda Mŕtveho mora efektívne pomáha pri liečení alergií, lupienky, ekzému, taktiež zlepšuje krvný obraz, látkovú výmenu, upokojuje nervový systém, očisťuje pokožku a zlepšuje jej vzhľad a pružnosť.
Kloktanie ústnou vodou pomáha pri prechladnutí a zápale hrdla. Minerálne bahno z Mŕtveho mora lieči rany, oživuje vlasové korienky, potláča tvorbu lupín. Vyživuje pokožku tváre, zvyšuje pružnosť tkaniva a pokožky, vďaka čomu vyhladzuje vrásky a spomaľuje proces starnutia. Pôsobí liečivo pri bolestiach hlavy a migréne. Aplikácia bahna na kĺby a chrbticu má blahodarné účinky na rôzne choroby: artritída, zápal kostí a chrupaviek, kostnej drene, zápale nervu, reumatizme, psychickej záťaži, únave a nespavosti. 

Chceli by ste aj Vy nakupovať tieto skvelé produkty Dr. Nona so zľavou 20% - 35%?

Zaregistrujte sa do klubu Dr. Nona

Ak sa zaregistrujete ako "Spotrebiteľ", budete môcť nakupovať všetky produkty Dr. Nona s permanentnou 20% zľavou pre vlastnú spotrebu. Nebudete však môcť tieto produkty predávať ďalším osobám.

Ak sa zaregistrujete ako "Distribútor", budete môcť nakupovať všetky produkty Dr. Nona s permanentnou 35% zľavou pre vlastnú spotrebu, alebo na ďalší predaj iným osobám a využívať všetky výhody ako "Distribútor" produktov Dr. Nona.

V prípade, že ste sa rozhodli vstúpiť do klubu Dr. Nona a nakupovať so zľavou 20%, alebo 35% prosím kliknite na tlačidlo "Chcem sa zaregistrovať do klubu Dr. Nona" nižšie a na nasledujúcej stránke vyplňte prosím objednávkový formulár s prednastavenými údajmi Vášho sponzora.

Registrácia do klubu Dr. Nona

 

 

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.