• Zavolajte nám

  +421 903 575 990
 • TREA plus s.r.o.

  Kadnárova 15, Bratislava
 • Po, Pia

  8:00 -16:30

  Ut, St, Št

  8:00 -18:00
Připravujeme se do školyPřipravujeme se do školy

Připravujeme se do školy

5,00 €
Zľava
PhDr. Zdena Michalová, Ph.D. zošit formátu A4, 76 strán EAN: 978-80-7311-132-8 Rok vydania: 2012 Do školy s Tobiášem teraz vydané pod novým názvom.

Ak nastúpi nepripravené a nezrelé dieťa do základnej školy, nevie sa s novými nárokmi správne a primerane vyrovnať . Niektoré deti bývajú po príchode zo školy nadmerne unavené až vyčerpané, pretože vyučovanie pre nich znamená príliš veľkú záťaž. U iných detí vyvoláva nová školská situácia miesto radostného očakávania úzkostné stavy a strach, trému. Aby takýmto okamihom deti neboli vystavené a mohli sa skutočne do školy tešiť, v tom im chce pomôcť naša publikácia. Jej cieľom je naštartovať u budúceho školáka niektoré percepčné - kognitívne funkcie. Ak sa to podarí, môže dieťa počiatočné nároky čítanie, písanie a počítanie zvládať omnoho jednoduchšie .

Pracovný zošit je zameraný konkrétne na stimuláciu početných predstáv, zrakového vnímania a grafomotoriky. Pri plnení úloh na jednotlivých pracovných listoch by malo byť zabránené výrazným ťažkostiam pri rozlišovaní písmen pri čítaní a písaní. Postupne by malo dôjsť k cielenému usmerňovaniu správnych očných pohybov pri čítaní, odpisu a prepisu a k celkovému dovyvinutiu a precvičeniu drobného svalstva ruky. Počtové úlohy vedú dieťa k ľahšiemu zapamätaniu obrazu čísla v spojení s názorom, precvičenie základných geometrických tvarov, posilní priestorovú a pravoľavú orientáciu. Pri plnení jednotlivých úloh je budúci prváčik zároveň vedený k systematickej a úmyselnej sústredenosti na prácu, čo je nevyhnutným predpokladom akejkoľvek úspešnej duševnej aktivity nielen v školskom prostredí .

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.