02 4487 2654

Corvus - hovoriaci program

PDFTlačiťEmail
CORVUS, hovoriaci program (aplikácia), je určený na sprístupnenie funkcionality mobilných telefónov a tabletov s dotykovým displejom a operačným systémom Android i nevidiacim a ťažko slabozrakým používateľom.
Corvus - hovoriaci program do mobilu a tabletuCorvus - hovoriaci program do mobilu a tabletu
Doprava Osobný odber za 0,00 €
Predajná cena210,00 €
Predajná cena bez DPH175,00 €
Zľava
Popis

ČO JE CORVUS?

CORVUS – Accessible Kit for Android je sada aplikácií pre smartfóny s OS Android, určená nevidiacim a slabozrakým:
• ktorí potrebujú komunikovať, zavolať priateľom, rodine, efektívne telefonovať v práci, či si potrebujú občas rýchlo privolať pomoc,
• ktorí túžia po vyššom stupni samostatnosti, ale súčasné trendy v designe ich v tom brzdia,
• ktorí nechcú svojou rýchlosťou zaostávať za svojimi vidiacimi priateľmi, či kolegami,
• ktorí túžia po moderných technológiách, ale nechcú sa ich bariérami nechať obmedzovať,
• ktorí nechcú plakať nad strateným časom starých tlačidlových telefónov, ale hľadia vpred.
Predstavujeme vám program CORVUS určený na sprístupnenie funkcionality mobilných telefónov s dotykovým displejom a operačným systémom Android i nevidiacim a ťažko slabozrakým používateľom.
Vo svojej podstate ide o kombináciu samostatného ozvučeného prostredia (CORVUS Prostredie) špeciálne navrhnutého rešpektujúc potreby a požiadavky zrakovo postihnutých používateľov a čítača obrazovky (CORVUS Čítač) umožňujúceho prácu nevidiacich v ostatnom prostredí OS Android. V tom je zároveň náš jedinečný prístup, ktorým sa odlišujeme od podobných známych programov pre nevidiacich a slabozrakých.
CORVUS Prostredie


Možno si ho predstaviť ako špeciálne navrhnutú domovskú obrazovku so súborom vlastných aplikácií, prostredníctvom ktorých môžu nevidiaci používatelia nie len pohodlne telefonovať a posielať SMS správy, ale môžu využívať aj ďalšie vybrané funkcie smartfónu, ako napríklad adresár, register hovorov, jednoduchý kalendár s pripomienkami udalostí, hodiny a alarm (budík). To všetko s veľmi intuitívnym ovládaním a hlasovou odozvou.
Slabozrakým používateľom prináša výrazné uľahčenie práce s vyššie uvedenými aplikáciami, pretože veľmi jednoduché grafické rozhranie programu rešpektuje ich požiadavky na prístupné zobrazovanie obsahu obrazovky, čo je podporené kontrastnými ikonami, veľkosťou písma i farebným prevedením.
Vytvorením špeciálnej sady aplikácií prepojených v jeden celok obchádza CORVUS Prostredie pre nevidiacich neintuitívne a motoricky náročné ovládanie bežných aplikácií. Odbúraním nutnosti prehľadávania obsahu obrazovky a poskytnutím pre nevidiacich efektívnejšieho typu klávesnice zabezpečujeme čo najmenšiu závislosť nevidiaceho na pozične presnom dotyku obrazovky. Tieto opatrenia na jednej strane výrazne zrýchľujú prácu zrakovo postihnutých s dotykovými telefónmi, ale na druhej strane aj výrazne skracujú čas a redukujú námahu, ktoré sú potrebné vynaložiť na nácvik ovládania takéhoto telefónu.
CORVUS Prostredie mimo iného obsahuje/umožňuje:
• Základné používateľské prostredie
• Telefonovanie (možnosť priameho vytočenia čísla, alebo cez rýchlu voľbu, ale aj výber volaného z Adresára, Registra hovorov, či z SMS)
• Register hovorov (volaných, prijatých, zmeškaných)
• Adresár (okrem mena a priezviska volajúceho umožňuje ku jednotlivým kontaktom pridávať aj email, individuálne zvonenie, či poznámku)
• SMS správy (prijímanie, odosielanie, zoznam nedoručených, hromadné rozposielanie)
• Profily (hlasitý, vibrovanie, tichý)
• Informácie o stave telefónu (batéria, nabíjanie, siete, wifi)
• Hodiny a Alarm (budík)
• Jednoduchý kalendár s pripomienkami
• Poznámky (umožňuje vytváranie, mazanie, kopírovanie a upravovanie krátkych textových súborov)
• Prehliadač textových dokumentov - Knihy (umožňuje čítať veľké txt súbory, podporuje viac ako 200 vstupných kódovaní, pamätá si pozíciu kurzora v rozčítaných knihách a umožňuje pohyb po nadpisoch, pričom znak pre nadpisy je konfigurovateľný)
• Detektor svetla (funguje na telefónoch s ambient light senzorom, výškou tónu upozorňuje na intenzitu svetla, napr. rozsvietené osvetlenie v miestnosti, ale je možné vďaka nemu rozlíšiť aj tmavú bielizeň od bielej a p.)
• Baterka (umožňuje použiť blesk alebo displej telefónu ako núdzové svetlo)
• Správca súborov (pohyb po adresároch a prezeranie ich obsahu, presúvanie, kopírovanie, mazanie súborov a adresárov, hromadné operácie so súbormi)
• Hra - Pätnástka
• Výpis ostatných aplikácií (filtrovanie a spúšťanie ostatných - externých aplikácií OS Android, možnosť vytvoriť zoznam obľúbených externých aplikácií)
• Nastavovanie (profilov, funkcií, citlivosti gest, hlasitosti, tónov zvonenia, zapínanie Wifi, Bluetooth, alebo zdieľaného pripojenia cez mobilný prístupový bod a mnoho iného...)
• Schránka (presúvanie a kopírovanie vyznačených častí textu medzi jednotlivými aplikáciami CORVUS Prostredia)
• Pomocník pre jednoduchú autorizáciu a aktualizáciu CORVUSU
• Pomocník pri práci s CORVUSom (kontextová nápoveda).
CORVUS Čítač
Veľkou výhodou CORVUSU je aj implementácia vlastného čítača obrazovky. i keď zatiaľ nejde o náhradu za vstavaný TalkBack, podstatne rozširuje možnosti použitia CORVUSu aj pre technicky zručnejších používateľov. Vďaka CORVUS Čítaču sa nevidiaci nestratia ani v prostredí Androidu, mimo našich vlastných aplikácií. Čítač v prvom rade umožňuje používateľom hlasom odčítať a ovládať systémové dialógové okná, ktoré oznamujú napr. stav batérie, či je prostredníctvom nich možné telefón vypnúť, alebo uviesť do letového režimu. Tieto dialógy by bez čítača obrazovky nevidiaci nemohol ovládať a používateľom aplikácií založených len na vytvorení komfortného špeciálneho prostredia bývajú tieto dialógy nedostupné - sú prekážkou samostatnej práce nevidiacich so smartfónom.
Existuje ale aj veľké množstvo ďalších externých aplikácií, ktoré sú vďaka CORVUS Čítaču pre nevidiacich a slabozrakých prístupné. Nie len špecifické programy, ako napr. známy TapTapSee, ktorý umožňuje nevidiacim rozpoznávanie predmetov, alebo GPS navigácia pre nevidiacich DotWalker, ale aj mnoho bežných aplikácií, ktoré s obľubou používajú i ľudia bez zrakového postihnutia. Nevidiaci napríklad s CORVUS Čítačom používajú aplikácie ako K-9 Mail na prácu s elektronickou poštou, Messenger, Amazing Audio Voice Recorder, Cestovné poriadky CP, alebo CG Tranzit, či rôzne prehrávače TV programov a p.
CORVUS Čítač obrazovky zabezpečuje najmä:
• pohyb po dialógových oknách Androidu, ktoré nie je možné obslúžiť z prostredia CORVUSu,
• vyhľadávanie objektov na displeji prostredníctvom prehľadávania prstom, alebo švihom hore/dole.
Viac o programe CORVUS na www.corvuskit.com

Screen shoty aplikácie corvus:

TELEFÓN SPRÁVY HLAVNÉ MENU PÍSANIE SPRÁV ČÍTANEI SPRÁVY

 


Autor programu Corvus:

Corvus čítač obrazovkyStopka n.o.
Námestie Andreja Hlinku 1105/17,19
034 01 Ružomberok
Slovenská republika
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web: http://corvus.stopka.sk
tel: +421 915 732 123


Aplikáciu CORVUS Vám nainštalujeme na Váš mobilný telefón, alebo tablet s operačným systémom "ANDROID". V prípade potreby Vás naučíme s Corvusom pracovať.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.