02 4487 2654

Corvus - hovoriaci program

PDFTlačiťEmail
CORVUS, hovoriaci program (aplikácia), je určený na sprístupnenie funkcionality mobilných telefónov a tabletov s dotykovým displejom a operačným systémom Android i nevidiacim a ťažko slabozrakým používateľom.
Corvus - hovoriaci program do mobilu a tabletuCorvus - hovoriaci program do mobilu a tabletu
Doprava Osobný odber za 0,00 €
Predajná cena210,00 €
Predajná cena bez DPH175,00 €
Zľava
Popis

ČO JE CORVUS?

CORVUS – Accessible Kit for Android je sada aplikácií pre smartfóny s OS Android, určená nevidiacim a slabozrakým:
• ktorí potrebujú komunikovať, zavolať priateľom, rodine, efektívne telefonovať v práci, či si potrebujú občas rýchlo privolať pomoc,
• ktorí túžia po vyššom stupni samostatnosti, ale súčasné trendy v designe ich v tom brzdia,
• ktorí nechcú svojou rýchlosťou zaostávať za svojimi vidiacimi priateľmi, či kolegami,
• ktorí túžia po moderných technológiách, ale nechcú sa ich bariérami nechať obmedzovať,
• ktorí nechcú plakať nad strateným časom starých tlačidlových telefónov, ale hľadia vpred.
Predstavujeme vám program CORVUS určený na sprístupnenie funkcionality mobilných telefónov s dotykovým displejom a operačným systémom Android i nevidiacim a ťažko slabozrakým používateľom.
Vo svojej podstate ide o kombináciu samostatného ozvučeného prostredia (CORVUS Prostredie) špeciálne navrhnutého rešpektujúc potreby a požiadavky zrakovo postihnutých používateľov a čítača obrazovky (CORVUS Čítač) umožňujúceho prácu nevidiacich v ostatnom prostredí OS Android. V tom je zároveň náš jedinečný prístup, ktorým sa odlišujeme od podobných známych programov pre nevidiacich a slabozrakých.
CORVUS Prostredie


Možno si ho predstaviť ako špeciálne navrhnutú domovskú obrazovku so súborom vlastných aplikácií, prostredníctvom ktorých môžu nevidiaci používatelia nie len pohodlne telefonovať a posielať SMS správy, ale môžu využívať aj ďalšie vybrané funkcie smartfónu, ako napríklad adresár, register hovorov, jednoduchý kalendár s pripomienkami udalostí, hodiny a alarm (budík). To všetko s veľmi intuitívnym ovládaním a hlasovou odozvou.
Slabozrakým používateľom prináša výrazné uľahčenie práce s vyššie uvedenými aplikáciami, pretože veľmi jednoduché grafické rozhranie programu rešpektuje ich požiadavky na prístupné zobrazovanie obsahu obrazovky, čo je podporené kontrastnými ikonami, veľkosťou písma i farebným prevedením.
Vytvorením špeciálnej sady aplikácií prepojených v jeden celok obchádza CORVUS Prostredie pre nevidiacich neintuitívne a motoricky náročné ovládanie bežných aplikácií. Odbúraním nutnosti prehľadávania obsahu obrazovky a poskytnutím pre nevidiacich efektívnejšieho typu klávesnice zabezpečujeme čo najmenšiu závislosť nevidiaceho na pozične presnom dotyku obrazovky. Tieto opatrenia na jednej strane výrazne zrýchľujú prácu zrakovo postihnutých s dotykovými telefónmi, ale na druhej strane aj výrazne skracujú čas a redukujú námahu, ktoré sú potrebné vynaložiť na nácvik ovládania takéhoto telefónu.
CORVUS Prostredie mimo iného obsahuje/umožňuje:
• Základné používateľské prostredie
• Telefonovanie (možnosť priameho vytočenia čísla, alebo cez rýchlu voľbu, ale aj výber volaného z Adresára, Registra hovorov, či z SMS)
• Register hovorov (volaných, prijatých, zmeškaných)
• Adresár (okrem mena a priezviska volajúceho umožňuje ku jednotlivým kontaktom pridávať aj email, individuálne zvonenie, či poznámku)
• SMS správy (prijímanie, odosielanie, zoznam nedoručených, hromadné rozposielanie)
• Profily (hlasitý, vibrovanie, tichý)
• Informácie o stave telefónu (batéria, nabíjanie, siete, wifi)
• Hodiny a Alarm (budík)
• Jednoduchý kalendár s pripomienkami
• Poznámky (umožňuje vytváranie, mazanie, kopírovanie a upravovanie krátkych textových súborov)
• Prehliadač textových dokumentov - Knihy (umožňuje čítať veľké txt súbory, podporuje viac ako 200 vstupných kódovaní, pamätá si pozíciu kurzora v rozčítaných knihách a umožňuje pohyb po nadpisoch, pričom znak pre nadpisy je konfigurovateľný)
• Detektor svetla (funguje na telefónoch s ambient light senzorom, výškou tónu upozorňuje na intenzitu svetla, napr. rozsvietené osvetlenie v miestnosti, ale je možné vďaka nemu rozlíšiť aj tmavú bielizeň od bielej a p.)
• Baterka (umožňuje použiť blesk alebo displej telefónu ako núdzové svetlo)
• Správca súborov (pohyb po adresároch a prezeranie ich obsahu, presúvanie, kopírovanie, mazanie súborov a adresárov, hromadné operácie so súbormi)
• Hra - Pätnástka
• Výpis ostatných aplikácií (filtrovanie a spúšťanie ostatných - externých aplikácií OS Android, možnosť vytvoriť zoznam obľúbených externých aplikácií)
• Nastavovanie (profilov, funkcií, citlivosti gest, hlasitosti, tónov zvonenia, zapínanie Wifi, Bluetooth, alebo zdieľaného pripojenia cez mobilný prístupový bod a mnoho iného...)
• Schránka (presúvanie a kopírovanie vyznačených častí textu medzi jednotlivými aplikáciami CORVUS Prostredia)
• Pomocník pre jednoduchú autorizáciu a aktualizáciu CORVUSU
• Pomocník pri práci s CORVUSom (kontextová nápoveda).
CORVUS Čítač
Veľkou výhodou CORVUSU je aj implementácia vlastného čítača obrazovky. i keď zatiaľ nejde o náhradu za vstavaný TalkBack, podstatne rozširuje možnosti použitia CORVUSu aj pre technicky zručnejších používateľov. Vďaka CORVUS Čítaču sa nevidiaci nestratia ani v prostredí Androidu, mimo našich vlastných aplikácií. Čítač v prvom rade umožňuje používateľom hlasom odčítať a ovládať systémové dialógové okná, ktoré oznamujú napr. stav batérie, či je prostredníctvom nich možné telefón vypnúť, alebo uviesť do letového režimu. Tieto dialógy by bez čítača obrazovky nevidiaci nemohol ovládať a používateľom aplikácií založených len na vytvorení komfortného špeciálneho prostredia bývajú tieto dialógy nedostupné - sú prekážkou samostatnej práce nevidiacich so smartfónom.
Existuje ale aj veľké množstvo ďalších externých aplikácií, ktoré sú vďaka CORVUS Čítaču pre nevidiacich a slabozrakých prístupné. Nie len špecifické programy, ako napr. známy TapTapSee, ktorý umožňuje nevidiacim rozpoznávanie predmetov, alebo GPS navigácia pre nevidiacich DotWalker, ale aj mnoho bežných aplikácií, ktoré s obľubou používajú i ľudia bez zrakového postihnutia. Nevidiaci napríklad s CORVUS Čítačom používajú aplikácie ako K-9 Mail na prácu s elektronickou poštou, Messenger, Amazing Audio Voice Recorder, Cestovné poriadky CP, alebo CG Tranzit, či rôzne prehrávače TV programov a p.
CORVUS Čítač obrazovky zabezpečuje najmä:
• pohyb po dialógových oknách Androidu, ktoré nie je možné obslúžiť z prostredia CORVUSu,
• vyhľadávanie objektov na displeji prostredníctvom prehľadávania prstom, alebo švihom hore/dole.
Viac o programe CORVUS na www.corvuskit.com

Screen shoty aplikácie corvus:

TELEFÓN SPRÁVY HLAVNÉ MENU PÍSANIE SPRÁV ČÍTANEI SPRÁVY

 


Autor programu Corvus:

Corvus čítač obrazovkyStopka n.o.
Námestie Andreja Hlinku 1105/17,19
034 01 Ružomberok
Slovenská republika
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web: http://corvus.stopka.sk
tel: +421 915 732 123


Aplikáciu CORVUS Vám nainštalujeme na Váš mobilný telefón, alebo tablet s operačným systémom "ANDROID". V prípade potreby Vás naučíme s Corvusom pracovať.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.