02 4487 2654

Odborné poradenstvo pre vodičov
pri zadržanom vodičskom preukaze za požitie alkoholu, alebo inej návykovej látky

Hlavným cieľom odborného psychologického poradenstva je predchádzať ďalším priestupkom (deliktom) pri vedení motorového vozidla pod vplyvom alkoholu, alebo inej návykovej látky v cestnej premávke. Odborné poradenstvo je predovšetkým určené takým vodičom, ktorí majú na karte vodiča evidovanú problémovú vodičskú prax a zadržaný vodičský preukaz za požitie alkoholu, alebo inej návykovej látky počas vedenia motorového vozidla. Takže podmienkou pre účasť na odbornom poradenstve je porušenie bodu 26. odseku 5 §91 č. 8/2009 Z.z. a jeho následných noviel. Absolvovanie poradenstva je taktiež základnou podmienkou na vrátenie vodičského oprávnenia po uplynutí trestu za dopravný priestupok.

 

Toto odborné poradenstvo sa v zmysle zákona vykonáva V skupinách, kde môže byť maximálne 10 vodičov, ktorým bol vodičský preukaz zadržaný z vyššie uvedených dôvodov. Odborné poradenstvo vodičov sa vykonáva počas štyroch skupinových stretnutí, ktoré trvajú 180 minút. Skupina sa stretáva jeden krát týždenne. Na záver odborného poradenstva sa každý vodič musí podrobiť Individuálnemu výstupnému rozhovoru, ktorý trvá 50 minút. Po ukončení odborného poradenstva a individuálneho výstupného rozhovoru získa vodič zákonom požadované potvrdenie o úspešnom absolvovaní odborného poradenstva, na základe, ktorého mu bude vrátený zadržaný vodičský preukaz.

Odborné poradenstvo vodičov v skupine je vedené dopravným psychológom a je zamerané na analýzu príčin priestupku (deliktu), na vzťahy k osobným postojom a na stratégie ako docieliť želané zmeny v správaní vodiča ako účastníka cestnej premávky a na ich stabilizovanie. Pozornosť je tiež venovaná na vyplnenie medzier vodiča vo vedomostiach o rizikách neželaného správania, rozvoju sebakontroly, disciplíny a zodpovednosti vodiča za svoju bezpečnosť a za bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.


Ak sa chcete prihlásiť na toto odborné poradenstvo vodičov, vyplňte a odošlite prosím tento prihlasovací formulár:

Prihlasovací formulár na odborné poradenstvo pre vodičov

Záväzne sa prihlasujem na odborné poradenstvo pre vodičov s odobratým vodičským preukazom za vedenie vozidla pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


DMC Firewall is a Joomla Security extension!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.