02 4487 2654

Autogénny tréning 2. stupeň

V našom Psychologickom a Fyziatrickom Centre organizujeme Autogénny Tréning (AT) aj pre skupiny. O tom čo je autogénny tréning sa dočítate „TU“.

Autogénny Tréning, ďalej len „AT“, sa rozdeľuje na prvý a druhý stupeň podľa náročnosti nácviku, definícii formuliek a stupňa nacvičených schopností a zručností klienta. Zvyčajne (odporúča sa) klient absolvuje najprv prvý stupeň AT a potom začne druhým stupňom.Na Autogénny tréning sa môžete prihlásiť ONLINE TU, alebo na našich telefónnych číslach.

Termíny otvárania skupiny nájdete v našom "TERMINOVNÍKU"

Ako prebiehajú tréningy AT?
Vytvoria sa 6 – 10 členné skupiny klientov, ktorý sa stretávajú (podľa dohody) jedenkrát, alebo dvakrát týždenne vždy v rovnaký dohodnutý čas, počas pracovného týždňa, alebo cez víkendy. Skupinové stretnutia trvajú minimálne 60 minút. Každý stupeň AT trvá rovnako dlho, teda 12, alebo 6 týždňov v závislosti od frekvencie stretnutí (1, alebo 2 krát týždenne). Na každom jednom stretnutí klienti postupne precvičujú jednotlivé techniky a formulky a učia sa relaxovať, preciťovať a ovládať jednotlivé časti a orgány svojho tela a vedome riadiť svoju myseľ. Všetky techniky sa vykonávajú v ľahu na podložke (karimatka). Klient by mal mať voľne a pohodlné oblečenie, aby ho netlačilo, nesťahovalo, neomínalo a neťahalo. Klient by sa mal cítiť pohodlne a bez pocitov nepohody. Klient si vedie denník, do ktorého si denne zapisuje svoje zážitky, skúsenosti a pokroky v nácviku. Klient by mal nácvik vykonávať denne aj doma, alebo v práci. Všetky skupinové stretnutia sa vykonávajú pod vedením skúseného terapeuta.

Čo je cieľom a náplňou 2. stupňa AT?

1. Fáza AT: Frekventanti tréningu sú zvyčajne absolventi 1. stupňa AT a už vedia pracovať so svojim telom a mysľou. V tejto fázy sa učia efektívne nacvičovať formulky z 1. stupňa tak, že sa pomerne rýchlo a bez väčších problémom dokážu uviesť do stavu relaxácie a pocitov tiaže, tepla, voľnej mysle a vedia sa vedome v mysli preniesť do „svojho stredu“. Dokážu plynule, voľne a pokojne dýchať. Množstovo predtým používaných formuliek sa redukuje na minimum.

2. Fáza AT: V druhej fázy frekventanti nacvičujú imaginárne „prechádzky vo svojom vlastnom tele. V tejto fázy sa nacvičuje vlastná schopnosť imaginácií (predstavivosť). Pridávajú sa nové formulky so snahou o hlbšie formy relaxácie, práce s vlastnou mysľou, predstavivosťou a rozvojom fantáziou. Začína sa pracovať s obrazmi, zvukmi a imagináciami. Frekventanti postupne nacvičujú predstavu, že sa nachádzajú na inom mieste, majú vizuálne obrazy a sluchové, a dotykové vnemy (samozrejme len vo svojej predstave).

3. Fáza AT:
Toto je fáza imaginácií. Frekventanti tréningu si vyberajú typy imaginácií, a „zažívajú“ pocity a vnemy s predom vybranej „imaginovanej destinácie“ tak povediac na želanie, po vzájomnej dohody skupiny s vedúcim terapeutom. Záver druhého stupňa, ak sú frekventanti šikovný, môže byť venovaný ukážke techniky ozdravných mentálnych procesov za účelom zlepšenia zdravotného stavu frekventantov na telesnej a mentálnej úrovni.

Pozn.
Frekventantom autogénneho tréningu sa odporúča priniesť si so sebou okrem pohodlného a voľného oblečenia teplú prikrývku (deku) a malý vankúš). Nie je to však podmienka, Frekventanti môžu  použiť aj prikrývky a vankúše z nášho centra.

Ak sa chcete prihlásiť na Autogénny tréning 2. stupeň, vyplňte prosím tento prihlasovací formulár a stlačte tlačidlo "ODOSLAŤ" !!!

Form not found or is not published


DMC Firewall is a Joomla Security extension!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.