02 4487 2654

Autogénny tréning 2. stupeň

V našom Psychologickom a Fyziatrickom Centre organizujeme Autogénny Tréning (AT) aj pre skupiny. O tom čo je autogénny tréning sa dočítate „TU“.

Autogénny Tréning, ďalej len „AT“, sa rozdeľuje na prvý a druhý stupeň podľa náročnosti nácviku, definícii formuliek a stupňa nacvičených schopností a zručností klienta. Zvyčajne (odporúča sa) klient absolvuje najprv prvý stupeň AT a potom začne druhým stupňom.Na Autogénny tréning sa môžete prihlásiť ONLINE TU, alebo na našich telefónnych číslach.

Termíny otvárania skupiny nájdete v našom "TERMINOVNÍKU"

Ako prebiehajú tréningy AT?
Vytvoria sa 6 – 10 členné skupiny klientov, ktorý sa stretávajú (podľa dohody) jedenkrát, alebo dvakrát týždenne vždy v rovnaký dohodnutý čas, počas pracovného týždňa, alebo cez víkendy. Skupinové stretnutia trvajú minimálne 60 minút. Každý stupeň AT trvá rovnako dlho, teda 12, alebo 6 týždňov v závislosti od frekvencie stretnutí (1, alebo 2 krát týždenne). Na každom jednom stretnutí klienti postupne precvičujú jednotlivé techniky a formulky a učia sa relaxovať, preciťovať a ovládať jednotlivé časti a orgány svojho tela a vedome riadiť svoju myseľ. Všetky techniky sa vykonávajú v ľahu na podložke (karimatka). Klient by mal mať voľne a pohodlné oblečenie, aby ho netlačilo, nesťahovalo, neomínalo a neťahalo. Klient by sa mal cítiť pohodlne a bez pocitov nepohody. Klient si vedie denník, do ktorého si denne zapisuje svoje zážitky, skúsenosti a pokroky v nácviku. Klient by mal nácvik vykonávať denne aj doma, alebo v práci. Všetky skupinové stretnutia sa vykonávajú pod vedením skúseného terapeuta.

Čo je cieľom a náplňou 2. stupňa AT?

1. Fáza AT: Frekventanti tréningu sú zvyčajne absolventi 1. stupňa AT a už vedia pracovať so svojim telom a mysľou. V tejto fázy sa učia efektívne nacvičovať formulky z 1. stupňa tak, že sa pomerne rýchlo a bez väčších problémom dokážu uviesť do stavu relaxácie a pocitov tiaže, tepla, voľnej mysle a vedia sa vedome v mysli preniesť do „svojho stredu“. Dokážu plynule, voľne a pokojne dýchať. Množstovo predtým používaných formuliek sa redukuje na minimum.

2. Fáza AT: V druhej fázy frekventanti nacvičujú imaginárne „prechádzky vo svojom vlastnom tele. V tejto fázy sa nacvičuje vlastná schopnosť imaginácií (predstavivosť). Pridávajú sa nové formulky so snahou o hlbšie formy relaxácie, práce s vlastnou mysľou, predstavivosťou a rozvojom fantáziou. Začína sa pracovať s obrazmi, zvukmi a imagináciami. Frekventanti postupne nacvičujú predstavu, že sa nachádzajú na inom mieste, majú vizuálne obrazy a sluchové, a dotykové vnemy (samozrejme len vo svojej predstave).

3. Fáza AT:
Toto je fáza imaginácií. Frekventanti tréningu si vyberajú typy imaginácií, a „zažívajú“ pocity a vnemy s predom vybranej „imaginovanej destinácie“ tak povediac na želanie, po vzájomnej dohody skupiny s vedúcim terapeutom. Záver druhého stupňa, ak sú frekventanti šikovný, môže byť venovaný ukážke techniky ozdravných mentálnych procesov za účelom zlepšenia zdravotného stavu frekventantov na telesnej a mentálnej úrovni.

Pozn.
Frekventantom autogénneho tréningu sa odporúča priniesť si so sebou okrem pohodlného a voľného oblečenia teplú prikrývku (deku) a malý vankúš). Nie je to však podmienka, Frekventanti môžu  použiť aj prikrývky a vankúše z nášho centra.

Ak sa chcete prihlásiť na Autogénny tréning 2. stupeň, vyplňte prosím tento prihlasovací formulár a stlačte tlačidlo "ODOSLAŤ" !!!

Prihlasovací formulár na autogénny tréning stupeň 2

Záväzne sa prihlasujem na autogénny tréning stupeň 2. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


DMC Firewall is a Joomla Security extension!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.