02 4487 2654

Hypnóza je zmenený stav vedomia, ktorý je možné terapeuticky využiť. Používa sa prevažne pri liečení neuróz, porúch spánku, závislostí a riešení ďalších psychosomatických ťažkostí.

Hypnóza môže liečebne pôsobiť sama o sebe, alebo tým, že zvyšuje účinnosť rôznych psychoterapeutických metód. Liečebná účinnosť jednoduchého navodenia hypnotického stavu je obmedzená. Pôsobí krátkodobé upokojenie vplyvom svalovej a psychickej relaxácie. Tento účinok je možné zvýšiť opakovaním a predlžovaním doby trvania relaxovaného stavu alebo opakovaným navodzovaním hypnotického spánku.

Hypnóza sa však väčšinou využíva hlavne na zvýšenie účinnosti

priamych liečebných sugescií. Tieto sugescie sa môžu formulovať buď všeobecne, v zmysle celkového zlepšovania zdravotného stavu a pocitu spokojnosti, alebo môžu byť špecifické, zamerané na pacientov konkrétny symptóm čo problém. V hypnóze je tiež možné dosiahnuť príslušnými sugesciami u vnímavých osôb necitlivosť alebo aspoň zníženú citlivosť na bolesť. Ďalej sa sugescia v hypnóze využíva na vyvolanie zablokovaných spomienok a odreagovanie potlačených emócií, aj k uľahčeniu nácviku správnej činnosti narušených funkcií. Tam, kde je účinok hypnotických sugescií dočasný, zavádza sa nácvik autohypnózy alebo ablačnej hypnózy.

Ak Máte záujem o konzultáciu, poradenstvo, alebo psychoterapiu, vyplňte prosím tento formulár a kliknite na tlačidlo "ODOSLAŤ FORMULÁR".

Prihlasovací formulár na konzultáciu

Záväzne sa prihlasujem na konzultáciu. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.