02 4487 2654

V psychoanalytickej psychoterapii pracuje terapeut s pacientom prostredníctvom porozumenia. Terapia prebieha vo vnútri vzťahu medzi pacientom a terapeutom, ktorý načúva tomu, čo pacient hovorí a je vnímavý k tomu, čo sa vo vzťahu medzi nimi odohráva. Pacient je povzbudzovaný k tomu, aby svoj čas využil na reflexiu. Mal by oznamovať všetko, čo sa objaví v jeho mysli. Môžu to byť pocity, myšlienky, spomienky, sny. Terapeut načúva a snaží sa pacientovi pomôcť nájsť zmysel jeho pocitov, myšlienok a správania. Dôležitou časťou psychoanalytickej psychoterapii je snaha porozumieť rôznym stránkam vzťahu medzi

pacientom a terapeutom. S prehlbujúcim sa vzťahom s terapeutom môže pacient objavovať nové náhľady na seba.

Základom psychoanalytickej psychoterapie je psychoanalýza, to jest Freudova metóda a teórie a ich neskorší vývoj a aplikácie. Predpokladá, že symptómy majú svoj psychologický zmysel a sú zaraditeľné do životného kontextu každého jednotlivca, a že ťažkosti v medziosobných vzťahoch majú často svoje korene v minulej skúsenosti s druhými ľuďmi. Psychoterapia ponúka možnosť tieto skoršie vzory prežívanie a správanie novo opakovať, reflektovať ich a porozumieť im spôsobom, ktorý umožňuje trvalú zmenu.

Psychoanalytický psychoterapeut verí, že je lepšie vzdať sa dávania rád, alebo poučení, aj v prípade, že o ne pacient sám žiada. Nekarhá, nemoralizuje ani nechváli. Terapeut sa snaží vytvoriť pre pacienta takú situáciu, v ktorej všetko, čo hovorí a prežíva, môže byť slobodne a plne preskúmané, bez toho, aby k tomu terapeut zaujímal vopred daný postoj, ktorý by uspokojoval pacienta, alebo terapeuta, čím by celé liečenie stratilo účinnosť. Terapeut nepredkladá svoje vlastné návrhy, ktoré by hovorili, čo je pre pacienta najlepšie.

Psychoanalytický psychoterapeut neponúka ani žiadne " techniky" alebo " cvičenia, ako prostriedky terapie, ale preferuje rozprávanie, premýšľania a voľné načúvanie. Použitie tejto metódy vytvára priestor pre hlboký emocionálny kontakt a sebapoznanie. Stretnutia sú pravidelné a časté (1 až 3 krát týždenne), aby poskytla dostatočnú kontinuitu a podporu.

Komu je psychoanalytická psychoterapia určená
Mnoho ľudí v určitej fáze života zakúša úzkosť a depresiu a potrebuje sa vyrovnať s bolesťou, sklamaním či nespokojnosťou alebo inými nepríjemnými emocionálnymi stavmi. Často to vyrieši sám bez cudzej pomoci. Niekedy ale psychické ťažkosti pretrvávajú a spôsobujú mu nepohodu doma alebo v práci. Môže to byť zapríčinené tým, že v súčasných ťažkostiach ožívajú tie minulé skúsenosti, ktoré si človek bežne neuvedomuje, ktoré však významne určovali a určujú jeho život. Psychoanalytická psychoterapia umožňuje človeku porozumieť týmto skrytým stránkam seba samého a prispieva k navodeniu procesu osobnostnej zmeny.

Ak Máte záujem o konzultáciu, poradenstvo, alebo psychoterapiu, vyplňte prosím tento formulár a kliknite na tlačidlo ""ODOSLAŤ FORMULÁR".

Prihlasovací formulár na konzultáciu

Záväzne sa prihlasujem na konzultáciu. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


Our website is protected by DMC Firewall!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.