02 4487 2654

Psychoanalýza

Psychoanalýza: je terapeutická metóda i psychologická teória. Zakladateľom psychoanalýzy je Sigmund Freud.

Psychoanalýza vychádza z objavu významu funkcie nevedomia, to znamená , že mnoho aspektov a pohnútok nášho psychologického fungovania je prevažne skrytých , a teda nášmu vedomiu neprístupných. V psychoanalýze ide hlavne o rozpoznávanie všadeprítomnosti nevedomých konfliktov. Je založená na uznaní predpokladu, že keď človek vstúpi do vzťahu s druhými ľuďmi, prenáša si do týchto vzťahov schémy správania vzniknuté v situáciách z raného detstva.

 

Ako metóda psychologickej pomoci je psychoanalýza založená na teórii významu raného vzťahu dieťaťa s rodičmi a na raných detských zážitkoch lásky, straty, sexuality a smrti. Tieto zážitky sú základom, na ktorom vyrastajú vyššie spomenuté schémy, ovplyvňujúce ďalšie psychologické fungovanie človeka. Sú aj zdrojom konfliktov, ktoré môžu psychický vývoj človeka obmedzovať. V psychoanalýze sa tieto nevedomé obsahy postupne spracovávajú a pacient viac rozumie svojim pohnútkam, konfliktom - skrátka tomu čo jeho život opakovane obmedzuje (opakujú sa stále tie isté situácie neúspechu, neporozumenia, pacient znovu a znovu uviazne v nezrozumiteľných, trýznivých vzťahoch, atď.).

Frekvencia sedení je minimálne 4 krát týždenne, klient typicky leží , terapeut je menej aktívny , bohato sa využíva mechanizmus projekcie. Psychoanalýza využíva techniku ​​interpretácií, výkladu snov, chybných úkonov a pracuje tiež s prenosom. Úlohou klienta je voľne asociovať.

Ak Máte záujem o konzultáciu, poradenstvo, alebo psychoterapiu, vyplňte prosím tento formulár a kliknite na tlačidlo ""ODOSLAŤ FORMULÁR".

Prihlasovací formulár na konzultáciu

Záväzne sa prihlasujem na konzultáciu. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


DMC Firewall is a Joomla Security extension!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.