02 4487 2654

Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že psychodynamická psychoterapia je liečením prostredníctvom porozumenia, ktorého základ spočíva v intenzívnej a jedinečnej skúsenosti vo vzťahu klienta a psychoterapeuta. Psychodynamická psychoterapia napomáha k zlepšeniu emočných, osobných a vzťahových problémov a je tiež vhodným nástrojom liečby mnohých duševných porúch (napr. úzkostných, afektívnych, psychosomatických porúch, porúch osobnosti, problémov v oblasti sexuálneho zdravia, sexuálnej dysfunkcie, frigidity, sexuálnej preferencie ap.).

 


Dospelý alebo detský klient sa v individuálnej psychodynamickej psychoterapii s psychoterapeutom spravidla stretáva raz, dvakrát alebo aj viackrát týždenne. Pravidelná a dlhodobá spolupráca psychoterapeuta a klienta umožňuje prijať neodprežité, neznesiteľné , nezrozumiteľné, zraňujúce alebo inak bolestivé zážitky. Klient je povzbudzovaný k voľnému vyjadreniu a aktívnej reflexii myšlienok a pocitov. U detí sa tak deje najčastejšie prostredníctvom hry. Psychoterapeut klientovi špecificky načúva a pomáha mu nájsť zmysel pocitov, myšlienok a správania, z ktorých mu niektoré spôsobujú opakovanú nepohodu, neľúbosť a dlhodobé strádanie. Klient sa celého procesu zúčastňuje aktívne a kreatívne, na rozdiel od iných foriem liečby, kde je skôr pasívnym príjemcom pomoci v podobe rady, nácviku správania, alebo predpísaného lieku.

Sedenie trvá 50 minút a prebieha zvyčajne 1 až 3 krát týždenne. Dĺžka terapie závisí od charakteru problému a individuálnych potrieb klienta.

Ak Máte záujem o konzultáciu, poradenstvo, alebo psychoterapiu, vyplňte prosím tento formulár a kliknite na tlačidlo "ODOSLAŤ FORMULÁR".

Prihlasovací formulár na konzultáciu

Záväzne sa prihlasujem na konzultáciu. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


Our website is protected by DMC Firewall!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.