02 4487 2654

Transformačná systemická psychoterapia podľa modelu Virginie Satirovej sa radí medzi humanisticky orientované psychoterapeutické smery.

Autorkou systemického modelu rastu je svetoznáma predstaviteľka americkej humanistickej psychológie a zakladateľka spoločnej rodinnej terapie Virginia Satirová (1916 - 1988). Jej systemický prístup sa venuje komunikácii a vzťahom medzi členmi rodiny, kladie dôraz na pozitívnu hodnotu človeka a jeho rastové možnosti. V terapii sa sústreďuje na proces zmeny od patológie k efektívnejšiemu využívaniu zdravého potenciálu človeka.

 

Systemický model rastu sa zameriava na procesy ľudského poznania, uvedomenia, prijatia a konania a vytyčuje si tieto základné ciele:
- zvýšiť sebaúctu klienta (jeho presvedčenie o sebe a o vlastnej hodnote),
- umožniť klientovi stať sa tým, kto si volí, kto sa rozhoduje sám za seba,
- viesť klienta k zodpovednosti za svoje rozhodnutia,
- doviesť klienta ku kongruencii.

Systemický model rastu si nekladie za cieľ klienta „odnaučovať“ to, čo do danej chvíle dosiahol, ale pridať k tomu niečo tak, aby sa klient posunul bližšie ku kongruencii a funkčnému a efektívnemu zvládaniu a komunikácii.

Prostredníctvom Systemického modelu rastu môžete ako jednotlivci alebo súčasť páru, rodiny, skupiny, pracovného tímu rozvíjať v rôznych spoločenských kontextoch svoje osobné a profesionálne zdroje.

Frekvencia sedení je obvykle 1 krát týždenne, v prípade dohody, resp. potreby je možné počet stretnutí v týždni zvýšiť.

Ak Máte záujem o konzultáciu, poradenstvo, alebo psychoterapiu, vyplňte prosím tento formulár a kliknite na tlačidlo "ODOSLAŤ FORMULÁR".

Prihlasovací formulár na konzultáciu

Záväzne sa prihlasujem na konzultáciu. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


DMC Firewall is a Joomla Security extension!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.