02 4487 2654

Dysgrafia - porucha písania
Pomôžeme Vaším deťom pri písaní !!!

Dysgrafia je špecifická porucha písania. Deti s poruchou písania nie sú schopné správne napodobniť tvar písmeniek, alebo často vynechávajú niektoré detaily písmeniek. Stáva sa to napríklad u písmena m, keď dieťa napíše o jeden „kopček“ viac, alebo menej. Písmo dysgrafika býva zvyčajne neupravené, škrabopisné, no napriek tomu musí dieťa vynakladať priveľké úsilie, no výsledný efekt býva zlý.

Dysgrafia teda postihuje grafickú úpravu písomného prejavu,

čitateľnosť a celkový písomný prejav. Písmo dysgrafika býva kostrbaté, neúhľadné, ťažko čitateľné alebo až nečitateľné. Dieťa s dysgrafiou máva samotné písanie zdĺhavé a ťažkopádne. Takto postihnuté dieťa píše veľmi pomaly vzhľadom na svoj vek a neobratne, napríklad nesprávne drží pero, alebo ceruzku, nesprávne sedí, v priebehu písania si „zabúda) prirodzene posúvať ruku, alebo píše z jedného miesta, akoby chcelo z toho miesta napísať text po celom riadku.

Ako vám môžeme pomôcť?

1) V prvom rade je nutné dieťa vyšetriť štandardizovanými psychodiagnostickými metódami, čo vykoná náš skúsený psychológ.

2) Po dôkladnej analýze je možné pristúpiť k náprave, ktorá spočíva:

a) v poradenstve pre rodiča a dieťa,

b) návrhu možných riešení,

c) samotnému nácviku, tréningu, reedukácii oslabených zručností.

Pri reedukácii dysgrafie je dôležité odborné vedenie psychológa. V našom centre používame nasledujúce metódy. Niektoré z nich si je možné voľne zakúpiť, efektivita nácviku sa však podstatne zvýši, pokiaľ je odborne vedený psychológom.

 

ČÁRY MÁRY - pracovný zošit určený deťom predškolského veku si kladie za cieľ posilniť grafomotorické zručnosti potrebné pre úspešný štart v škole. Deti sa hravou formou pripravujú na písanie: rôznymi prípravnými cvičeniami sa majú naučiť zaobchádzať s písacím náčiním, spresňuje sa koordinácia ruky a oka, posilňuje sa jemné svalstvo prstov.Ak sa chcete prihlásiť na psychodiagnostické vyšetrenie, alebo poradenstvo pre deti, vyplňte prosím tento prihlasovací formulár a stlačte tlačidlo "ODOSLAŤ FORMULÁR" !!!

Prihlasovací formulár na psychologické vyšetrenie dieťaťa

Záväzne sa prihlasujem na psychodiagnostické vyšetrenie so svojím dieťaťom. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.