02 4487 2654

Rašelinový zábal

Aplikácia rašeliny na postihnuté tkanivo, ktorá postupne uvoľňuje humínové kyseliny a peloidy, čím  spôsobuje vysoké prekrvenie a hĺbkové uvoľnenie tkaniva. Terapia má protizápalový a bakteriostatický účinok. Je vhodná pre reumatikov,

Liečba teplom, alebo chladom

teploterapia - liečebná procedúra pri ktorej nastáva prehriatie a prekrvenie tkaniva a relaxácia svalstva. Aplikuje sa pomocou termovankúša, ktorý je zohriaty na cca 60 0C,

kryoterapia - liečba chladom, ktorá má protibolestivý a protizápalovy účinok. Lieči opuchy a bolestivé stavy po úrazoch. Pomáha pri preťažení svalstva, a preto je táto terapia vhodná aj pre športovcov. Aplikuje sa pomocou termovankúša, ktorý je zmrazený na cca -25 0C.

Pomocou LTV dosiahneme povzbudivý a tonizačný účinok. Ovplyvňuje obehové a dýchacie funkcie, rovnováhu vegetatívnej sústavy a zvyšovanie obranyschopnosti organizmu. Môžeme kladne hodnotiť aj priaznivé pôsobenie na pohybový aparát, zvyšovanie svalovej sily, vytrvalosti a zvýšenie rozsahu pohyblivosti kĺbov. Cvičenia sú skupinové alebo individuálne, podľa potrieb obyvateľov.

Je to moderná terapeutická liečebná metóda s protizápalovým, protibolestivým, protidermatóznym (protiopuchovým) účinkom. Používa sa na rýchlejšiu regeneráciu tkaniva (liečba jaziev, hojenie rán po úraze a po operačnom zákroku), dobré výsledky sa dosahujú aj pri reumatickej polyartritíde, artróze, liečbe trofických vredov, stavy po popáleninách, pri bolestiach zubov a zápaloch prínosových dutín.

 

 

Je to vlastne elektroterapia, ktorá je súčasťou fyziatrie, a využíva  sa na liečbu, diagnostiku a prevenciu. Rôzne formy elektrickej energie, a to jednosmerných prúdov, rozlične tvarovaných impulzov, striedavých prúdov s nízkou, alebo strednou frekvenciou, vysokofrekvenčného elektromagnetického poľa, vysokofrekvenčného prúdu, ako aj pulzné magnetické pole.

Význam  elektroliečby spočíva v tom, že svojimi prostriedkami ovplyvňuje dráždivosť,  látkovú premenu v tkanivách alebo priamo funkciu orgánov a celého tela.

Čo je biolifting tváre? Biolifting tváre Dr. Nona

 Biolifting je intenzívna masáž pleti pôsobiaca na všetky svaly tváre a tkanivo, ktorá posilňuje krvný obeh.  Vďaka tomu sa ošetrená pleť vypína, vyhladzuje, celkovo revitalizuje a viditeľne sa zlepší farba pokožky.

 Biolifting tváre pôsobí ešte omnoho hlbšie, zľahčí dýchanie kože a pomôže rýchlejšiemu odplavovaniu odpadových látok. Biolifting s prípravkami Dr.Nona je unikátny tým, že obsahuje povestnú archeabaktériu a prírodné prípravky sú tak vstrebateľné do 10 minút.

  Tento neinvazívny biolifting má  teda regeneračné a tonizujúce vlastnosti, vyhladzuje drobné vrásky a stimuluje výmenné procesy vo všetkých vrstvách kože. Pôsobí blahodárne na tvár, rozjasňuje ju, dodáva energiu, vytiahne pokožku a zvýši jej pružnosť.

 Účinok bioliftingu je okamžitý a ihneď viditeľný. Jeho efekt vydrží niekoľko dní a je nezmývateľný  Odporúčame túto procedúru opakovať raz za dva až štyri týždne.

 Biolifting tváre Dr. Nona  pôsobí aj aromaterapeuticky. Jemá vôňa prípravkov Dr. Nona príjemne a nežne pohladia aj ostatné zmysli.

NOVINKA - HORÚCI - "COOL" HIT !!!

LUXUSNÁ TEPLÁ ZÁZVOROVÁ „COOL“ MASÁŽ CELÉHO TELA SO ZÁBALOM - HORÚCA NOVINKA V REHABILITÁCII A V KOZMETIKE

Zázvor má na naše telo zázračný vplyv. Dokáže zahriať, uvoľniť a zároveň nabiť energiou. V kombinácii s vynikajúcou celotelovú relaxačnou masážou so zábalom sa účinky tejto skvelej procedúry ešte viac znásobujú a Vás čaká zážitok, na ktorý budete ešte dlho spomínať a vaša koža bude krásne jemná, vypnutá a pevná a vy sami budete, zrelaxovaní, prehriati a oddýchnutí a v dobrej nálade. Celá procedúra trvá 60 minút.

Medová detoxikačná masáž - sladký relax

medová masáž
Masáž včelím medom odstraňuje z tela usadeniny, ktoré sa počas života nahromadili v hlbokých tkanivách okolo celej chrbtice , kĺbov a kostí, kde sa nachádzajú najdôležitejšie nervové zakončenia ovplyvňujúce väčšinu orgánov v tele. Sú to usadeniny z potravín, liekov, okolitého prostredia a telo sa ich nevie zbaviť vlastnými vylučovacími orgánmi.

lávové kameneHimalájska masáž lávovými kameňmi je metóda masírovania používaná po tisícročia. Odporúčam ju všetkým ktorí majú dlhodobé zdravotné či psychické problémy.

Základy tejto terapie spočívajú v použití panenských kokosových olejov a ručnej masáže, ktorá v spojení s horúcimi kameňmi má vysoký terapeutický a relaxačný účinok.

LUXUSNÉ TERAPIE, MASÁŽE A PROCEDÚRY sú určené pre náročných klientov, ktorý si vedia dopriať to najlepšie z najlepšieho.

Sú to zážitkové terapie, ktoré vyvolávajú hlboké, pocity uvoľnenia,  relaxu, harmónie, pokoja a pôsobia blahodárne na Vašu pokožku, svaly, kosti a kĺby. Vyberte si niektorú z nasledujúcich procedúr a vyskúšajte čo je luxusné ošetrenie Vášho tela a ducha.

Každá luxusná procedúra pôsobí inak prináša iné zážitky a ponúka iné benefity.

Galvanické žehlenie tváre a pokožky tela

je najmodernejšia omladzujúca a regeneračná terapia, procedúra a liečba vrások, celulitídy a ďalších defektov pleti a pokožky na tele.

Galvanické žehlenie je zároveň aj najrýchlejší spôsob, ako dosiahnuť okamžité viditeľné zmeny. Tento revolučný spôsob ošetrenia prinášajú najnovšie vedecké poznatky súčasnej vedy a kozmetického priemyslu. Od dnes môžete mať stále mladú a sviežu pleť, telo bez strií a celulitídy. Od dnes máte možnosť opäť rozžiariť svoju tvár, dekolt aj jednorázovo, keď potrebujete vyzerať "mňam" napríklad na plese, na rokovaní, alebo akejkoľvek inej spoločenskej udalosti. Galvanická žehlička Vám Vašu pleť a pokožku vyčistí, vypne, vyžehlí a rozjasní...

manuálne, relaxačné terapie a techniky

Nič nenahradí ruky šikovného maséra. Každá dobre prevedená masáž prináša predovšetkým úľavu, uvoľnenie, prehriatie, prekrvenie a upokojenie. Masáž pôsobí proti bolesti, uvoľňuje stuhnuté tkanivo, alebo tiež stimuluje ochabnuté svalstvo. Masáž zlepšuje krvný obeh, zväčšuje rozsah pohybu kĺbov, relaxuje telo, a pôsobí proti stresu. Masáž je veľmi príjemná terapia, ktorú si určite obľúbite aj Vy.

Masáž alebo masírovanie je súčasť mechanoterapie; sústava hmatov, ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy alebo liečenie. 

Najznámejšia a zároveň aj najčastejšie používaná masáž v zdravotníckych zariadeniach, wellness a masérskych salónoch. Táto masáž má definované hmaty a postupnosť. Pri masáži sa používa masážna emulzia, olej, alebo gél. Masírujú sa jednotlivé časti, alebo celé telo. Klasická masáž je definovaná ako liečebná metóda fyzikálnej terapie. Je veľmi príjemná pre klienta. Klasická masáž je aktívna manuálna terapia, odstraňujúca bolesť, spasmus a únavu svalov, kostí a kĺbov, Zlepšuje krvný obeh, metabolizmus a lymfatický systém. Zväčšuje rozsah pohybu kĺbových segmentov, zlepšuje trofiku svalov a upravuje tonus (napätie) svalov.

Veľmi známa a často používaná masáž v zdravotníckych zariadeniach, Vykonáva ju špecialista fyzioterapeut. Táto masáž má presne definované hmaty a postupnosť. Vykonáva sa nasucho a pri masáži sa používa masážna emulzia, olej, ani gél. Masírujú sa jednotlivé časti tela podľa predpísaných zostáv. Zvyčajne ju predpisuje rehabilitačný lekár. Reflexná masáž využíva pôsobenie na autonómnu (vegetatívnu) nervovú sústavu, pôsobením na jej sympatikové a parasympatikové nervové vlákna. Je to hĺbková masáž, pri ktorej sa prepracúvajú aj tkanivá na okostici a puzdrách kĺbov. Reflexná masáž je neoddeliteľnou súčasťou manuálnych techník fyzikálnej terapie. Je to aktívna rehabilitačná liečba, ktorá sa zúčastňuje pri rehabilitácii a rekonvalescencii po úrazoch, operáciách kostrovo-svalového aparátu, pri migrénach a iných bolestiach hlavy, pri bolestiach svalov, kĺbov, pri problémoch s vyprázdňovaním, pri iných interných ochoreniach. Reflexná masáž sa vyznačuje vysokým účinkom.

viac ako 1000 rokov stará ázijská terapia, veľmi účinná a príjemná, využíva reflexy a reflexné zmeny v tkanive chodidla. Používa sa aj ako diagnostika, regulácia a liečba celého tela, Reflexná masáž chodidiel pôsobí na troch úrovniach, somatickej (telesnej), psychickej a neurologickej. Uvoľňuje stuhnuté chodidlá, zlepšuje krvný obeh a metabolizmus dolných končatín, pôsobí proti pocitu studených nôh. Súčasne reguluje činnosť nervovej sústavy, vnútorných orgánov a endokrinného systému. Reflexná masáž chodidiel je intenzívne pôsobí proti stresu a celkovej únave a vyčerpanosti, zlepšuje trávenie a vylučovanie, pomáha pri bolestiach počas menzesu a reguluje cyklus.

Táto terapia využíva hmaty klasickej masáže, masíruje sa celé telo pomocou špeciálne vyvinutého relaxačného oleja. Po masáži sa klient zabalí do plachty a do deky. Celá procedúra trvá 60 minút a samotná masáž 30 minút.

Relaxačná masáž intenzívne pôsobí proti stresu depresii a únave celého organizmu, má upokojujúci účinok, znižuje svalové a psychické napätie, zlepšuje krvný obeh a metabolizmus, zväčšuje rozsah pohybu kĺbov.

Táto terapia využíva hmaty klasickej masáže, masíruje sa celé telo pomocou špeciálne vyvinutého detoxikačného oleja. Po masáži sa klient zabalí do plachty a do deky. Celá procedúra trvá 60 minút a samotná masáž 30 minút.

Detoxikačná masáž prečisťuje a detoxikuje organizmus, pôsobí proti celulitíde, dne a svalovej horúčke, zlepšuje krvný obeh, metabolizmus a kvalitu pokožky, Pôsobí proti stresu a zlepšuje odolnosť voči chorobám.

Jedným z najnovších odvetví fyzikálnej terapie je manuálna lymfodrenáž. Lymfodrenáž je nielen liečebnou fyzikálnou metódou odstraňujúcou opuchy, ktoré vznikajú jednak primárne a sekundárne následkom operácie, zápalu a ožiarenia, ale je i metódou rehabilitačnou, rekondičnou, kozmetickou a anticelulitídnou.

Táto metóda lymfodrenáže sa už dnes poskytuje v masážnych centrách a lymfocentrách ako vyhľadávaná relaxačno-regeneračná procedúra. Účinne sa tiež začína aplikovať u športovcov kde pri výkone dochádza k preťaženiu pohybového aparátu t.j. najmä

Tato manuálna terapia patrí k najmodernejším manuálnym lymfodrenážnym technikám. Ide o špeciálny súbor lymfodrenážnych hmatov zacielených priamo na postihnuté tkanivo s cieľom o zmiernenie, alebo o odstránenie celulitídy. Masážne hmaty sú veľmi príjemné, uvoľňujúce a regeneračné.

Anticelulitídna lymfodrenáž sa teda používa na zastavenie celulitídneho procesu (lipohypertrofie). Anticelulitídny proces ovplyvňuje viacero faktorov: Preto je dôležité vyhýbať sa počas terapie nadmerne mastným jedlám, zvýšiť pohyb a fyzickú námahu čím telo dokáže spracovávať nadbytočné tukové bunky a zabraňuje ukladaniu v povrchových podkožných vrstvách kde vytvárajú nevzhľadnú a nepríjemnú vrstvu, ktorá sa javí ako pomarančová kôra.

je stimulačno-relaxačná masáž šije, hlavy a tváre. Ide o špeciálne vyvinutú manuálnu terapiu, ktorá využíva hmaty klasickej a reflexnej masáže šijových a hlavových zostáv v kombinácii s rei-ky. Pôsobí intenzívne proti akútnej migréne a pri pravidelnej aplikácii aj proti chronickým migrenóznym stavom a častým bolestiam hlavy. Je súčasne veľmi silný antistresor, uvoľňujúci psychické a svalové napätie, odbúrava únavu a svalovú stuhnutosť, zlepšuje rotáciu hlavy, krku a ramien.

Mäkké techniky alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase, uvoľnením fascie v podkoží. Technika je nebolestivá. Je odlišná od klasických masáži, nepoužívame žiaden olej. Táto technika sa používa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev. Je veľmi účinná, hlavne s posunom ( pretiahnutím) fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva, pri skrátení alebo tuhnutí Achilovej šľachy. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice.

Kyslíková rozprašovacia kozmetika

kyslíková kozmetikaJe to jedinečná terapia pre Vašu unavenú pleť a pokožku. OXI - Kozmetika je luxusné kozmetické ošetrenie tváre, dekoltu, ale aj ďalších častí pokožky na Vašom tele. Vykonáva sa prostredníctvom špeciálneho kyslíkového koncentrátora a ručne vyrobenej kyslíkovej sklenenej pištole. Pristroj vyrába 97% sterilný kyslík. Spolu s destilovanou vodou a aktivačnými oxi - roztokmi je veľmi jemná na pocit, ale pritom veľmi intenzívne a s terapeutickým účinkom pôsobí až v najhlbších úrovniach tkaniva pokožky.

Kyslíková inhalačná terapia TREA OXI

Čo je TREA OXI, ako pôsobí a pre koho je určená?

Je to úplne nová liečebná metóda,  jedinečná liečba kyslíkom. Je to predovšetkým intenzívna profilaxia organizmu (prečistenie), prevencia a pomoc pri ochoreniach srdca, mozgových príhodách, alergiách, zlepšuje imunitu a zvyšuje energetický potenciál organizmu. Kyslíková terapia urýchľuje proces regenerácie a na napomáha procesu doliečovania.

KYSLÍKOVÁ ROZPRAŠOVACIA KOZMETIKA TREA OXI

Pekná pleť, zdravá pleť
Pekná pleť vyžaruje sviežosť a mladosť, je jemná a hebká. Preto neexistuje hádam nikto, kto by chcel tento stav zmeniť. Šance k dosiahnutiu uvedeného existujú, pretože naša pleť obsahuje zvláštnu obnovovaciu schopnosť (regeneráciu). Stále sa tvoria nové kožné bunky a staré sa odstraňujú.

Pokiaľ zostáva zachovaná rovnováha medzi tvorbou a zánikom buniek, aj krása pleti pretrváva dlhú dobu. Tento pomer narúšajú

Je Váš tréning, či diéta bezpečná a efektívna? Je Váš životný štýl a stravovanie na prospech Vášmu telu? Viete koľko mate v tele svalov, tuku a vody? Nehrozí Vám obezita, infarkt, cukrovka, ateroskleróza, či mŕtvica? Je Vaše "BRUŠKO" len kozmetický nedostatok, alebo sa jedná o vážnejší zdravotný problém? Odpoveď Vám dá InBody analýza tela a naši terapeuti.

Odborná lekárska starostlivosť, medicínsky odbor Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia (FBLR - rehabilitačný lekár)

-
komplexné vyšetrenie + dokumentácia + odborná inštruktáž

- kontrolné vyšetrenie
- čiastočné vyšetrenie
- manipulačný výkon cielený, nárazový
- cielená odborná inštruktáž
- manuálna trakcia “C” chrbtice + PIR
- manuálna trakcia “L” chrbtice + PIR spastických svalových skupín + mobilizácie “SI”
- neurálna terapia ( obstrekové techniky )
- intramuskulárne, intravenózne injekcie (+ liečivo )
- infúzna liečba ( + liečivo )

 (vyšetrenie arteriálneho parciálneho tlaku kyslíku v tkanive)

Parciálny tlak kyslíku /pO2/ krvi je fyziologická veličina, ktorá svojím potenciálom vypovedá o zdravotnom stave. S OXICUR pO2-meracím prístrojom je vyšetrenie pO2 tlaku jednoduchým úkonom a realizuje sa dvomi spôsobmi:

Meranie z krvi /pO2/ :
Kvapka arteriálnej, alebo venóznej krvi sa kvapne na pO2 elektródu

lekárom FBLR (fyziatria, balneollógia a liečebná rehabilitácia) - vyšetrenia pohybového aparátu rehabilitačným lekárom:

- vstupné vyšetrenie čiastočné
- vstupné vyšetrenie komplexné
- kontrolne vyšetrenie

HRV tachogram (variabilita srdcovej tepovej frekvencie)

Tepová frekvencia (priemerná, najvyššia a najnižšia tepová frekvencia) a prítomnosť artefaktov

Spektrálna analýza variability srdcovej frekvencie

TP ( total power )
◦ Celkový spektrálny výkon

◦ Pokles : znížená funkcia autonómneho nervového systému (ANS) à Znížená schopnosť vyrovnať sa s požiadavkami na neustále sa meniace prostredie

◦ Ak sa farebný stĺpec nachádza v rozhraní " I" alebo cez toto rozhranie , ANS funguje dobre , ak je farebný stĺpec pod rozhraním " I" , ANS funguje zle a odolnosť voči stresu je opäť zlá

VLF ( very low frequency )

◦ Kolísanie TF s veľmi nízkou frekvenciou
◦ Má vzťah k termoregulačnej sympatickej aktivite ciev , k hladine cirkulujúcich katecholamínov a k aktivite renín - angiotenzínového systému

SNS - sympatikový nervový systém
PNS - parasympatikový nervový systém
ANS – autonómny (vegetativny) nervový systém

SNS, PNS : Grafické znázornenie rovnováhy medzi SNS (sympatikovým ) a PNS ( parasympatikovým) nervovým systémom. Za ideálne sa považuje pomer 6:4 , 5 : 5 alebo 4 : 6. Ak výrazne prevažuje SNS, organizmus je v

Výkonová spektrálna hustota (power Spectral Density)

Znázorňuje grafické rozloženie VLF, LF a HF

Je predstavovaná plochou pod krivkou a udáva sa obvykle v absolútnom vyjadrení (MS2) pre jednotlivé komponenty, tak ako relatívne ukazovatele, ktoré vyjadrujú percentuálny podiel jednotlivých komponentov na celkovom výkone.

Physical stress (fyzický stres): Ukazuje mieru hladiny fyzického stresu (telesná námaha , vyčerpanie organizmu, ochorenie, úraz)

Mental stress (psychický stres): Ukazuje mieru hladiny psychického stresu (emocionálny, sociálny).

Stress Resistance (odolnosť voči stresu) : Ukazuje mieru odolnosti voči stresu, vyššia hodnota udáva lepšiu odolnosť voči stresu.

Stresové skóre (Score of your Stress)

Je určené po analýze všetkých stresových faktorov . Čím je hodnota vyššia (blížiaca sa k 100), tým je organizmus viac stresovaný . Naopak čím je hodnota nižšia, tým je hladina stresu nižšia, čo je pre organizmus výhodnejšie .


Čo je to stres ?

Celkový stav ciev - Aging Vascular Health

Znázorňuje zastúpenie jednotlivých typov stavu ciev a mieru aterosklerotického poškodenia ciev.

DPI (Differential Pulse wave Index) : Vypovedá o stave/veku ciev. Získaný z APG ako b-c- d/a


Wave type - Najhojnejšie zastúpený stav ciev

Ukazuje najhojnejšie zastúpený stav ciev . Typ 1 je najpriaznivejší , vypovedá o veľmi dobrom stave ciev aj ich pružnosti . Typ 5 a viac už vypovedá o zhoršenom stave ciev, rozvinutej arterioskleróze - kôrnatenie tepien , vysokom krvnom tlaku a možnom diabetu .


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.