02 4487 2654

Je to vlastne elektroterapia, ktorá je súčasťou fyziatrie, a využíva  sa na liečbu, diagnostiku a prevenciu. Rôzne formy elektrickej energie, a to jednosmerných prúdov, rozlične tvarovaných impulzov, striedavých prúdov s nízkou, alebo strednou frekvenciou, vysokofrekvenčného elektromagnetického poľa, vysokofrekvenčného prúdu, ako aj pulzné magnetické pole.

Význam  elektroliečby spočíva v tom, že svojimi prostriedkami ovplyvňuje dráždivosť,  látkovú premenu v tkanivách alebo priamo funkciu orgánov a celého tela.

Indikácie: Vertebrogénne bolestivé syndrómy, neuralgie, polyneuritídy, slabé obrny, stavy zvýšenia, alebo zníženia dráždivosti motorických nervov, degeneratívne a chronické zápalové ochorenia pohybovo podporného systému, predovšetkým pri postihnutí malých kĺbov rúk a nôh, pri svalovom reumatizme a ostatných foriem mimo kĺbového reumatizmu, poúrazové stavy, vazoneurózy. Zlepšuje výživu a obranyschopnosť organizmu, urýchľuje regeneračné deje v organizme, analgetický účinok.

Kontraindikácie:    Všetky akútne ochorenia s teplotou, pokročilé stavy chorôb srdcovocievneho systému s nebezpečenstvom srdcového zlyhania. Choroby, pri ktorých je pacient ohrozený embóliou, väčšie defekty kože po úrazoch, poruchy citlivosti.

Ultrazvuk - hĺbková mikromasáž tkaniva, zlepšuje napätie svalstva, krvný obeh,  metabolizmus,  terapia  sa  vykonáva  pomocou   ultrazvukovej    hlavice. Interferenčné prúdy - predstavujú impulzné dvojpólové alebo štvorpólové prúdy, ktoré majú tonizačný a analgetický účinok, prekrvujú tkanivo, zlepšujú vstrebávanie  a formujú svalstvo.  Terapia sa vykonáva pomocou dvoch, alebo  štyroch  elektród, alebo prísaviek    na   postihnutú   časť   tkaniva.
Diadynamické prúdy - predstavujú zlúčenie galvanického, harmonicky tvarovaného impulzného prúdu.  Majú  prekrvujúci a analgetický  účinok. Terapia sa vykonáva  pomocou  2  elektród  priložených  na   postihnuté  tkanivo     Laser - pôsobí na všetky tkanivá, lieči mnohé defekty pokožky, uvoľňuje a prekrvuje tkanivo,  má protireumatický, analgetický a protizápalový účinok, zmenšuje  výrastky na chrbtici a končatinách.  Terapia sa vykonáva    pomocou  laserovej  bodovej hlavice.

 


DMC Firewall is a Joomla Security extension!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.