02 4487 2654

Je to vlastne elektroterapia, ktorá je súčasťou fyziatrie, a využíva  sa na liečbu, diagnostiku a prevenciu. Rôzne formy elektrickej energie, a to jednosmerných prúdov, rozlične tvarovaných impulzov, striedavých prúdov s nízkou, alebo strednou frekvenciou, vysokofrekvenčného elektromagnetického poľa, vysokofrekvenčného prúdu, ako aj pulzné magnetické pole.

Význam  elektroliečby spočíva v tom, že svojimi prostriedkami ovplyvňuje dráždivosť,  látkovú premenu v tkanivách alebo priamo funkciu orgánov a celého tela.

Indikácie: Vertebrogénne bolestivé syndrómy, neuralgie, polyneuritídy, slabé obrny, stavy zvýšenia, alebo zníženia dráždivosti motorických nervov, degeneratívne a chronické zápalové ochorenia pohybovo podporného systému, predovšetkým pri postihnutí malých kĺbov rúk a nôh, pri svalovom reumatizme a ostatných foriem mimo kĺbového reumatizmu, poúrazové stavy, vazoneurózy. Zlepšuje výživu a obranyschopnosť organizmu, urýchľuje regeneračné deje v organizme, analgetický účinok.

Kontraindikácie:    Všetky akútne ochorenia s teplotou, pokročilé stavy chorôb srdcovocievneho systému s nebezpečenstvom srdcového zlyhania. Choroby, pri ktorých je pacient ohrozený embóliou, väčšie defekty kože po úrazoch, poruchy citlivosti.

Ultrazvuk - hĺbková mikromasáž tkaniva, zlepšuje napätie svalstva, krvný obeh,  metabolizmus,  terapia  sa  vykonáva  pomocou   ultrazvukovej    hlavice. Interferenčné prúdy - predstavujú impulzné dvojpólové alebo štvorpólové prúdy, ktoré majú tonizačný a analgetický účinok, prekrvujú tkanivo, zlepšujú vstrebávanie  a formujú svalstvo.  Terapia sa vykonáva pomocou dvoch, alebo  štyroch  elektród, alebo prísaviek    na   postihnutú   časť   tkaniva.
Diadynamické prúdy - predstavujú zlúčenie galvanického, harmonicky tvarovaného impulzného prúdu.  Majú  prekrvujúci a analgetický  účinok. Terapia sa vykonáva  pomocou  2  elektród  priložených  na   postihnuté  tkanivo     Laser - pôsobí na všetky tkanivá, lieči mnohé defekty pokožky, uvoľňuje a prekrvuje tkanivo,  má protireumatický, analgetický a protizápalový účinok, zmenšuje  výrastky na chrbtici a končatinách.  Terapia sa vykonáva    pomocou  laserovej  bodovej hlavice.

 


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.