02 4487 2654

Pomocou LTV dosiahneme povzbudivý a tonizačný účinok. Ovplyvňuje obehové a dýchacie funkcie, rovnováhu vegetatívnej sústavy a zvyšovanie obranyschopnosti organizmu. Môžeme kladne hodnotiť aj priaznivé pôsobenie na pohybový aparát, zvyšovanie svalovej sily, vytrvalosti a zvýšenie rozsahu pohyblivosti kĺbov. Cvičenia sú skupinové alebo individuálne, podľa potrieb obyvateľov.

 

- postizometrická relaxácia

- terapia, ktorá  uvoľňuje a zväčšuje rozsah pohybu v danom kĺbe,

spinálne cvičenie - rotačné cvičenie cielené na jednotlivé segmenty chrbtice,

skoliotický program - cielené cvičenie korigujúce patologické zakrivenie chrbtice (chybné držanie tela),

cvičebná jednotka pre artrózy - cvičenie je zamerané na spevnenie svalového napätia,

individuálna liečebná telesná výchova - pasívne asistované  aktívne cvičenia slúžiace k obnove pohybu a aktivity
osôb postihnutých nepriaznivou udalosťou  ( traumou, úrazom ),

stacionárny bicykel - bicyklovanie  zlepšuje  krvný  obeh,  posiluje a  formuje  svaly  dolných končatín,  účinne  pôsobí  proti  artrózam  a iným  kĺbovým  ochoreniam.

Poúrazové stavy - liečba porúch pohybového aparátu zameraná na znovu obnovenie pohybu, zvýšenie rozsahu pohyblivosti a svalovej sily.

Cvičenie na fitlopte - zlepšuje svalovú silu, rozsah pohybu, koordináciu, stabilitu, je vhodná na prevenciu proti osteoporóze, je to výborná gymnastika pre seniorov, taktiež je to výborný program cvičenia v nekomplikovanom tehotenstve,  vytvára správny stereotyp držania tela, dynamický sed = správny sed.

Dychová gymnastika - uľahčuje dychovú prácu, uvoľňuje dýchacie svalstvo, zlepšuje pohyblivosť rebier a bránice, mobilizuje chrbticu a znižuje psychické napätie.

Cievna gymnastika - využíva sa pri liečbe ochorení žilového systému (varixy - kŕčové žily, opuchy dolných končatín), na zrýchlenie prúdenia krvi a zlepšenie spätného toku krvi.

 


Our website is protected by DMC Firewall!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.