02 4487 2654

manuálne, relaxačné terapie a techniky

Nič nenahradí ruky šikovného maséra. Každá dobre prevedená masáž prináša predovšetkým úľavu, uvoľnenie, prehriatie, prekrvenie a upokojenie. Masáž pôsobí proti bolesti, uvoľňuje stuhnuté tkanivo, alebo tiež stimuluje ochabnuté svalstvo. Masáž zlepšuje krvný obeh, zväčšuje rozsah pohybu kĺbov, relaxuje telo, a pôsobí proti stresu. Masáž je veľmi príjemná terapia, ktorú si určite obľúbite aj Vy.

Masáž alebo masírovanie je súčasť mechanoterapie; sústava hmatov, ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy alebo liečenie. 

Najznámejšia a zároveň aj najčastejšie používaná masáž v zdravotníckych zariadeniach, wellness a masérskych salónoch. Táto masáž má definované hmaty a postupnosť. Pri masáži sa používa masážna emulzia, olej, alebo gél. Masírujú sa jednotlivé časti, alebo celé telo. Klasická masáž je definovaná ako liečebná metóda fyzikálnej terapie. Je veľmi príjemná pre klienta. Klasická masáž je aktívna manuálna terapia, odstraňujúca bolesť, spasmus a únavu svalov, kostí a kĺbov, Zlepšuje krvný obeh, metabolizmus a lymfatický systém. Zväčšuje rozsah pohybu kĺbových segmentov, zlepšuje trofiku svalov a upravuje tonus (napätie) svalov.

Jedným z najnovších odvetví fyzikálnej terapie je manuálna lymfodrenáž. Lymfodrenáž je nielen liečebnou fyzikálnou metódou odstraňujúcou opuchy, ktoré vznikajú jednak primárne a sekundárne následkom operácie, zápalu a ožiarenia, ale je i metódou rehabilitačnou, rekondičnou, kozmetickou a anticelulitídnou.

Táto metóda lymfodrenáže sa už dnes poskytuje v masážnych centrách a lymfocentrách ako vyhľadávaná relaxačno-regeneračná procedúra. Účinne sa tiež začína aplikovať u športovcov kde pri výkone dochádza k preťaženiu pohybového aparátu t.j. najmä

Veľmi známa a často používaná masáž v zdravotníckych zariadeniach, Vykonáva ju špecialista fyzioterapeut. Táto masáž má presne definované hmaty a postupnosť. Vykonáva sa nasucho a pri masáži sa používa masážna emulzia, olej, ani gél. Masírujú sa jednotlivé časti tela podľa predpísaných zostáv. Zvyčajne ju predpisuje rehabilitačný lekár. Reflexná masáž využíva pôsobenie na autonómnu (vegetatívnu) nervovú sústavu, pôsobením na jej sympatikové a parasympatikové nervové vlákna. Je to hĺbková masáž, pri ktorej sa prepracúvajú aj tkanivá na okostici a puzdrách kĺbov. Reflexná masáž je neoddeliteľnou súčasťou manuálnych techník fyzikálnej terapie. Je to aktívna rehabilitačná liečba, ktorá sa zúčastňuje pri rehabilitácii a rekonvalescencii po úrazoch, operáciách kostrovo-svalového aparátu, pri migrénach a iných bolestiach hlavy, pri bolestiach svalov, kĺbov, pri problémoch s vyprázdňovaním, pri iných interných ochoreniach. Reflexná masáž sa vyznačuje vysokým účinkom.

Tato manuálna terapia patrí k najmodernejším manuálnym lymfodrenážnym technikám. Ide o špeciálny súbor lymfodrenážnych hmatov zacielených priamo na postihnuté tkanivo s cieľom o zmiernenie, alebo o odstránenie celulitídy. Masážne hmaty sú veľmi príjemné, uvoľňujúce a regeneračné.

Anticelulitídna lymfodrenáž sa teda používa na zastavenie celulitídneho procesu (lipohypertrofie). Anticelulitídny proces ovplyvňuje viacero faktorov: Preto je dôležité vyhýbať sa počas terapie nadmerne mastným jedlám, zvýšiť pohyb a fyzickú námahu čím telo dokáže spracovávať nadbytočné tukové bunky a zabraňuje ukladaniu v povrchových podkožných vrstvách kde vytvárajú nevzhľadnú a nepríjemnú vrstvu, ktorá sa javí ako pomarančová kôra.

viac ako 1000 rokov stará ázijská terapia, veľmi účinná a príjemná, využíva reflexy a reflexné zmeny v tkanive chodidla. Používa sa aj ako diagnostika, regulácia a liečba celého tela, Reflexná masáž chodidiel pôsobí na troch úrovniach, somatickej (telesnej), psychickej a neurologickej. Uvoľňuje stuhnuté chodidlá, zlepšuje krvný obeh a metabolizmus dolných končatín, pôsobí proti pocitu studených nôh. Súčasne reguluje činnosť nervovej sústavy, vnútorných orgánov a endokrinného systému. Reflexná masáž chodidiel je intenzívne pôsobí proti stresu a celkovej únave a vyčerpanosti, zlepšuje trávenie a vylučovanie, pomáha pri bolestiach počas menzesu a reguluje cyklus.

je stimulačno-relaxačná masáž šije, hlavy a tváre. Ide o špeciálne vyvinutú manuálnu terapiu, ktorá využíva hmaty klasickej a reflexnej masáže šijových a hlavových zostáv v kombinácii s rei-ky. Pôsobí intenzívne proti akútnej migréne a pri pravidelnej aplikácii aj proti chronickým migrenóznym stavom a častým bolestiam hlavy. Je súčasne veľmi silný antistresor, uvoľňujúci psychické a svalové napätie, odbúrava únavu a svalovú stuhnutosť, zlepšuje rotáciu hlavy, krku a ramien.

Táto terapia využíva hmaty klasickej masáže, masíruje sa celé telo pomocou špeciálne vyvinutého relaxačného oleja. Po masáži sa klient zabalí do plachty a do deky. Celá procedúra trvá 60 minút a samotná masáž 30 minút.

Relaxačná masáž intenzívne pôsobí proti stresu depresii a únave celého organizmu, má upokojujúci účinok, znižuje svalové a psychické napätie, zlepšuje krvný obeh a metabolizmus, zväčšuje rozsah pohybu kĺbov.

Mäkké techniky alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase, uvoľnením fascie v podkoží. Technika je nebolestivá. Je odlišná od klasických masáži, nepoužívame žiaden olej. Táto technika sa používa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev. Je veľmi účinná, hlavne s posunom ( pretiahnutím) fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva, pri skrátení alebo tuhnutí Achilovej šľachy. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice.

Táto terapia využíva hmaty klasickej masáže, masíruje sa celé telo pomocou špeciálne vyvinutého detoxikačného oleja. Po masáži sa klient zabalí do plachty a do deky. Celá procedúra trvá 60 minút a samotná masáž 30 minút.

Detoxikačná masáž prečisťuje a detoxikuje organizmus, pôsobí proti celulitíde, dne a svalovej horúčke, zlepšuje krvný obeh, metabolizmus a kvalitu pokožky, Pôsobí proti stresu a zlepšuje odolnosť voči chorobám.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.