02 4487 2654

Jedným z najnovších odvetví fyzikálnej terapie je manuálna lymfodrenáž. Lymfodrenáž je nielen liečebnou fyzikálnou metódou odstraňujúcou opuchy, ktoré vznikajú jednak primárne a sekundárne následkom operácie, zápalu a ožiarenia, ale je i metódou rehabilitačnou, rekondičnou, kozmetickou a anticelulitídnou.

Táto metóda lymfodrenáže sa už dnes poskytuje v masážnych centrách a lymfocentrách ako vyhľadávaná relaxačno-regeneračná procedúra. Účinne sa tiež začína aplikovať u športovcov kde pri výkone dochádza k preťaženiu pohybového aparátu t.j. najmä

svalov a kĺbov. Pri väčšom pracovnom zaťažení dochádza k zvýšenej látkovej premene, prekrveniu končatín ako i celého tela. Lymfodrenážna masáž, ktorá sa aplikuje po väčšej záťaži je veľmi účinná na odstránenie intersticiálnej tekutiny plnej únavných metabolitov zo svalov a nervov, ale i k odstráneniu nahromadenej krvi z malých žiliek. Dochádza tiež k zníženiu tekutiny v kĺbnych púzdrach.

Výsledok manuálnej lymfodrenáže je vnímaný už bezprostredne po podanej lymfodrenážnej procedúre s pocitom ľahkých, voľných končatín a celého tela. Medzi civilizačné ochorenia patrí aj ochorenie lymfatického obehu, ktoré sa snažili viacerí odborníci liečiť rôznym spôsobom. Okrem operácií a strojovej lymfodrenáže sa najviac osvedčila manuálna – ručná masáž spojená s bandážovaním (obväzovaním elastickými obväzmi). Čím dosiahneme vytláčanie nahromadenej lymfy z končatín cez lymfatické riečište do lymfatických uzlín. Zmyslom manuálnej lymfodrenáže je veľmi detailným a celoplošným premasírovaním podkožia vytlačiť neodplavenú lymfu do lymfatických uzlín z nôh do oblasti triesiel ( ingviny), z chrbta a prednej časti trupu do podpazušia axily, ale po každom úkone si musíme vyčistiť supraklavikulárne uzliny, z oboch strán podkľúčkovej priehlbinke pod kľúčnou kosťou, kde sa prebytočná lymfa vlieva do žilového obehu a je odvádzaná do obličiek a vypudzovaná z tela. Vytlačaním lymfy, čo je vlastne prebytočné toxické látky v tele, odpadový materiál z metabolizmu a činnosti ľudského tela, pomôžeme sa organizmu zbaviť nečistôt, ktorých vyprodukuje denne asi 1,8 litra a pri najlepšej lymfatickej funkcii sa telo dokáže zbaviť len 70% tohoto odpadu. Čiže klesajúcou kvalitou lymfatického obehu sa stupňuje hromadenie lymfy v ľudskom organizme.

Očistnú, detoxikačnú a regeneračnú lymfodrenáž aplikujeme pre „zdravých“, ale odpadovými, cudzorodými látkami zanesených ľudí. Lymfodrenážnymi hmatmi očistíme organizmus od únavných a nepotrebných látok z metabolizmu. Odstránime tak pocit únavy a drobných bolestí v jednotlivých orgánoch a v celom tele.


Our website is protected by DMC Firewall!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.