02 4487 2654

Jedným z najnovších odvetví fyzikálnej terapie je manuálna lymfodrenáž. Lymfodrenáž je nielen liečebnou fyzikálnou metódou odstraňujúcou opuchy, ktoré vznikajú jednak primárne a sekundárne následkom operácie, zápalu a ožiarenia, ale je i metódou rehabilitačnou, rekondičnou, kozmetickou a anticelulitídnou.

Táto metóda lymfodrenáže sa už dnes poskytuje v masážnych centrách a lymfocentrách ako vyhľadávaná relaxačno-regeneračná procedúra. Účinne sa tiež začína aplikovať u športovcov kde pri výkone dochádza k preťaženiu pohybového aparátu t.j. najmä

svalov a kĺbov. Pri väčšom pracovnom zaťažení dochádza k zvýšenej látkovej premene, prekrveniu končatín ako i celého tela. Lymfodrenážna masáž, ktorá sa aplikuje po väčšej záťaži je veľmi účinná na odstránenie intersticiálnej tekutiny plnej únavných metabolitov zo svalov a nervov, ale i k odstráneniu nahromadenej krvi z malých žiliek. Dochádza tiež k zníženiu tekutiny v kĺbnych púzdrach.

Výsledok manuálnej lymfodrenáže je vnímaný už bezprostredne po podanej lymfodrenážnej procedúre s pocitom ľahkých, voľných končatín a celého tela. Medzi civilizačné ochorenia patrí aj ochorenie lymfatického obehu, ktoré sa snažili viacerí odborníci liečiť rôznym spôsobom. Okrem operácií a strojovej lymfodrenáže sa najviac osvedčila manuálna – ručná masáž spojená s bandážovaním (obväzovaním elastickými obväzmi). Čím dosiahneme vytláčanie nahromadenej lymfy z končatín cez lymfatické riečište do lymfatických uzlín. Zmyslom manuálnej lymfodrenáže je veľmi detailným a celoplošným premasírovaním podkožia vytlačiť neodplavenú lymfu do lymfatických uzlín z nôh do oblasti triesiel ( ingviny), z chrbta a prednej časti trupu do podpazušia axily, ale po každom úkone si musíme vyčistiť supraklavikulárne uzliny, z oboch strán podkľúčkovej priehlbinke pod kľúčnou kosťou, kde sa prebytočná lymfa vlieva do žilového obehu a je odvádzaná do obličiek a vypudzovaná z tela. Vytlačaním lymfy, čo je vlastne prebytočné toxické látky v tele, odpadový materiál z metabolizmu a činnosti ľudského tela, pomôžeme sa organizmu zbaviť nečistôt, ktorých vyprodukuje denne asi 1,8 litra a pri najlepšej lymfatickej funkcii sa telo dokáže zbaviť len 70% tohoto odpadu. Čiže klesajúcou kvalitou lymfatického obehu sa stupňuje hromadenie lymfy v ľudskom organizme.

Očistnú, detoxikačnú a regeneračnú lymfodrenáž aplikujeme pre „zdravých“, ale odpadovými, cudzorodými látkami zanesených ľudí. Lymfodrenážnymi hmatmi očistíme organizmus od únavných a nepotrebných látok z metabolizmu. Odstránime tak pocit únavy a drobných bolestí v jednotlivých orgánoch a v celom tele.


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.