02 4487 2654

Je Váš tréning, či diéta bezpečná a efektívna? Je Váš životný štýl a stravovanie na prospech Vášmu telu? Viete koľko mate v tele svalov, tuku a vody? Nehrozí Vám obezita, infarkt, cukrovka, ateroskleróza, či mŕtvica? Je Vaše "BRUŠKO" len kozmetický nedostatok, alebo sa jedná o vážnejší zdravotný problém? Odpoveď Vám dá InBody analýza tela a naši terapeuti.

Naše Nutričné Centrum TREA je vybavené najnovším analyticko - diagnostickým, digitálnym prístrojom InBody 230, prostredníctvom ktorého vykonávame základnú a komplexnú analýzu zloženia ľudského tela.

Základná analýza tela s diagnostickým prístrojom Inbody 230 a Lookin Body systémom je bezbolestné a veľmi presné diagnostické vyšetrenie zloženia tela, pomocou ktorej zistíme okrem presnej telesnej hmotnosti, presné množstvo svalovej hmoty, tuku v kilogramoch a percentách, množstvo zadržiavanej vody, množstvo kostného tkaniva a ich proporcionálne rozloženie v jednotlivých častiach tela. Ďalej BMI (body mass index), prípadne diagnózu obezity a množstvo energetického výdaju pri rôznych pohybových aktivitách Vášho tela. Pri pravidelnej analýze zistíme progres zmien vo Vašom tele počas diéty, športu ap. Vyšetrenie trvá veľmi krátko. Klient odchádza s vlastnou správou (nálezom) z vyšetrenia.


Komplexnná analýza tela je rozšírená a detailná analýza kompletného zloženia tela, ktorú vykonáme taktiež prostredníctvom diagnostiky  InBody 230 a špeciálneho softwareového vybavenia Body Vision. Jedná sa o jednu z najpresnejších a najspoľahlivejších vyšetrovacích metód pre diagnostiku a komplexnú analýzu zloženia ľudského tela. Pomocou tejto analýzy dokážeme okrem vašej presnej hmotnosti zistiť aj veľmi presné množstvo vášho kostrového svalstva, presné množstvo podkožného a aj vnútorného tuku vo vašom organizme a jeho rozloženie, množstvo kostí a zadržanej vody v tele. Zároveň zhodnotíme vyváženosť vašej postavy, odmeriame množstvo minerálov a kalcia v tele a ich presné proporcionálne rozloženie. Vypočítame váš index retencie vody, ktorý pomôže nášmu terapeutovi určiť skryté zadržiavanie vody v bunkách či mimo nich a tendenciu k „vnútorným“ opuchom. Na základe tejto komplexnej analýzy vám náš terapeut vypracuje diétny program PROTISSIMO® vhodný práve pre vás, aby sa dosiahlo želaných výsledkov redukcie vašej hmotnosti, nárast svalovej hmoty, želanej postavy a životného štýlu.


Komu odporúčame analýzu tela prístrojom InBody 230?
Toto komplexné vyšetrenie aktuálneho stavu vášho tela analytickou metódou InBody 230 je určené klientom a pacientom všetkých vekových kategórii. S metódou InBody 230 dokážeme presne zmerať deti, seniorov, športovcov, pacientov po úrazoch a operáciách, ale aj veľmi obéznych ľudí. Či je už váš životní štýl ukážkový a chcete sa len uistiť, že je všetko, tak ako má byť, alebo ste sa práve rozhodli zapracovať na Vašej kondícii, posilniť Vaše zdravie, či zlepšiť Vašu vizáž, potom je táto diagnostická metóda určená práve Vám. výsledky získané pomocou metódy InBody 230 a diétny program PROTISSIMO®, pod odborným terapeutickým vedením, vám významne uľahčia cestu ku zdravému spôsobu života. InBody diagnostiku oceníte, ak ste aktívny športovec, ale aj keď sa zotavujete po operácii alebo úraze. Počas vášho rehabilitačného procesu vieme monitorovať objektívny nárast svalovej hmoty v končatinách, rovnako dokážeme diagnostikovať presnú stratu svalstva v operovanej končatine s návrhom ako rýchlo doplniť svalovú hmotu na konkrétnom postihnutom mieste.

Pár slov o diagnostickej metóde InBody 230

Vyšetrenie je neinvazívne a bezbolestné. Komplexná analýza tela s pomocou prístroja InBody je založená na stanovení odporu pri neškodnom prietoku elektrického prúdu telom. Iný odpor má totiž v organizme voda, inak vedú elektrický prúd svaly, inak kosti a inak tuk. Podstatné na analýzu je ešte Váš vek, výška a pohlavie. Náš odborný terapeut presne zistí rozloženie vašej segmentálnej svaloviny v horných i dolných končatinách a v oblasti brucha. Počas jedného merania sa terapeut zároveň dozvie množstvo tuku vo Vašom tele a jeho presné uloženie v kilogramoch i percentách. Z vyšetrenia podobného CT vyšetreniu je potom zrejmé kde máte tuk uložený. Či je uložený pod pokožkou alebo vnútri brucha okolo vnútorných orgánov (pečeň, oblička, črevá) a či teda predstavuje len kozmetický defekt alebo kardiovaskulárne riziko vzniku náhleho infarktu myokardu či iných kardiovaskulárnych ochorení. Vďaka tomuto vyšetreniu terapeut presne pozná aj ostatné parametre prípadnej obezity ako je BMI (Body mass index), percento tuku v tele v rôznych oddieloch, hodnotu WHR (pomer pásu a bokov tela), Vašu minimálnu kalorickú potrebu, množstvo celkovej vody v tele, presnú hmotnosť kostí v tele, množstvo proteínov a minerálov v organizme a ich rozloženie v kostiach a mimo kostí, čo ocenia hlavne štyridsiatnici a päťdesiatnici. Presne stanoví aj vašu nutričnú diagnózu.

Metodika liečby, diétnych a cvičebných programov a terapeutická podpora

Terapeut presne stanoví koľko kilogramov svalov a tuku by ste mali zredukovať alebo naopak pribrať, a objektívne zhodnotí časť tela, ktorej sa to týka. Po sumarizácii výsledkov komplexnej telesnej analýzy Vám terapeut odporučí optimálny diétny program PROTISSIMO®, alebo cvičebný plán, pripadne oboje. Zohľadní pritom individuálne vypočítaný výdaj energie práve vášho tela pri jednotlivých druhoch športu, ktorý je špecifický práve pre vás a závisí práve od nameraných parametrov minimálnej kalorickej potreby a ďalších ukazovateľov vášho tela, zároveň určí aj stupeň vašej telesnej zdatnosti. Odporučí vám denný príjem kalórií a celkový potrebný výdaj energie, čo je nenahraditeľným podkladom pre váš prípadný najefektívnejší diétny program PROTISSIMO®, ktorý vypracuje a odporučí terapeut nášho centra. 

V priebehu redukčného programu vašej hmotnosti vám ponúkame pravidelné monitorovanie a meranie prístrojom InBody 230 tak, aby chudnutie prebiehalo želaným smerom a vy ste strácali len tuky a nie svalovú hmotu. Práve to býva najčastejším nepriaznivým prejavom rôznych diét v minulosti, ktorý zákonite vedie k celulitíde a nebezpečnému jo-jo efektu. V priebehu procesu redukcie hmotnosti monitorujeme aj množstvo proteínov a minerálov v kostiach. Odhalíme tak aj začínajúcu osteoporózu či už objavujúcu sa u žien v období klimaktéria, alebo skrytú, prítomnú aj u mladšej vekovej populácie nevynímajúc mužov. Náš terapeut je Vám stále „po ruke“, sprevádza Vás celým programom, pomáha Vám zvládať prípadnú nepohodu a vyvaruje Vás pred prípadným neúspechom ap.

Navrhneme vám komplexný rehabilitačný, alebo cvičebný program, podľa  vašich ťažkostí, v spolupráci s osobným trénerom prispôsobeným na mieru s dôrazom na efektivitu a bezpečnosť .


Ak sa chcete objednať na toto diagnostické vyšetrenie, vyplňte a odošlite prosím tento prihlasovací formulár. Naši terapeuti vás budu onedlho kontaktovať a potvrdia vám vaše prihlásenie.

Prihlasovací formulár na analýzu tela pomocou metódy InBody

Záväzne sa prihlasujem na analýzu tela metódou InBody. Odoslaním tohto formulára vyjadrujem prevádzkovateľovi týchto stránok svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov na marketingové účely.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


Our website is protected by DMC Firewall!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.