02 4487 2654

 (vyšetrenie arteriálneho parciálneho tlaku kyslíku v tkanive)

Parciálny tlak kyslíku /pO2/ krvi je fyziologická veličina, ktorá svojím potenciálom vypovedá o zdravotnom stave. S OXICUR pO2-meracím prístrojom je vyšetrenie pO2 tlaku jednoduchým úkonom a realizuje sa dvomi spôsobmi:

Meranie z krvi /pO2/ :
Kvapka arteriálnej, alebo venóznej krvi sa kvapne na pO2 elektródu

a prečíta sa nameraná hodnota. Odberové miesto /napr.ušné boltce/ musí byť pred odberom hyperemizované (prekrvené). Táto krvavá metóda je výlučne viazaná na exaktný odber krvi.

Nekrvavé /transkutánne/ meranie pO2 delené meranie:
Odpadá odber krvi, pO2 elektróda sa fixuje priamo na kožu, čím termicky kožu hyperemizuje /v pO2 elektróde je zabudovaný tepeln
ý systém/ podľa typu pokožky pri 43, 44 a 45oC. Po uplynutí doby hyperemie sa môže odčítať nameraná hodnota. Prednosť metódy nekrvavého merania spočíva v plynulom meraní, keďže počas aplikácie kyslíka sú zmeny okamžite viditeľné. Hodí sa hlavne pre porovnávanie meranie pred TREA - OXI terapiou a po nej. Toto vyšetrenie vykonávame v našom centre najčastejšie. Ide o neinvazívne a bezbolestné vyšetrenie. Vykonáva sa veľmi presným digitálnym oxi-metrom.

Toto vyšetrenie sa vykonáva tak, že pacient sedí, alebo leží na lôžku. Na predlaktie sa mu priloží termická sonda. Vyšetrenie trvá približne 15 - 20 minút. Nameraná hodnota vyšetrenia parciálneho tlaku kyslíku v tkanive (pO2) vypovedá o tom, s akým kyslíkovým deficitom organizmus človeka disponuje. Od toho sa odvíja jeho stav imunitného systému a celkový energetický potenciál, ktorý môže človek využívať pri každodennom živote, počas ochorenia, pri trávení, myslení, učení, regenerácii atď. Na základe tohoto vyšetrenia pacientovi odporučíme vhodnú terapiu na doplnenie kyslíku v organizme, či už ako prevenciu, alebo konkrétnu pomoc pri riešení jeho aktuálneho zdravotného stavu, či ochorenia.


DMC Firewall is a Joomla Security extension!
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.