• Zavolajte nám

  +421 903 575 990
 • TREA plus s.r.o.

  Kadnárova 15, Bratislava
 • Po, Pia

  8:00 -16:30

  Ut, St, Št

  8:00 -18:00

Psychologické služby - odborné poradenstvo vodičov

Objednávkový formulár

Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.

Rýchly kontakt

Ordinačné hodiny

 • Pondelok: 08:00 - 16:30
 • Utorok: 08:00 - 18:00
 • Streda: 08:00 - 18:00
 • Štvrtok: 08:00 - 18:00
 • Piatok: 08:00 - 16:30
 • Sobota: zatvorené
 • Nedeľa: zatvorené
Image

Odborné poradenstvo vodičov

Sa vykonáva pri zadržanom vodičskom preukaze za požitie alkoholu, alebo inej návykovej látky. Hlavným cieľom odborného poradenstva vodičov je predchádzať ďalším priestupkom (deliktom) pri vedení motorového vozidla pod vplyvom alkoholu, alebo inej návykovej látky v cestnej premávke. Odborné poradenstvo vodičov sú povinný absolvovať vodiči, ktorí majú na karte vodiča evidovanú problémovú vodičskú prax a zadržaný vodičský preukaz za požitie alkoholu, alebo inej návykovej látky počas vedenia motorového vozidla. Takýto vodiči porušili bod 26. odseku 5 §91 zákona č. 8/2009 Z.z. Absolvovanie odborného poradenstva vodičov je taktiež Základnou podmienkou na vrátenie vodičského oprávnenia po uplynutí trestu za dopravný priestupok. Cieľom odborného poradenstva vodičov je predovšetkým rehabilitácia vodičov zameraná na zmenu nežiaduceho spravania sa v cestnej premávke v jeho vodičskej praxi. Pozornosť je tiež venovaná na vyplnenie medzier vodiča vo vedomostiach o rizikách neželaného správania, rozvoju sebakontroly, disciplíny a zodpovednosti vodiča za svoju bezpečnosť a za bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.

Objednávkový formulár

Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.

Odborné poradenstvo vodičov - otázky a odpovede

Ako prebieha OPV?

Odborné poradenstvo vodičov sa vykonáva v 3 - 10 členných skupinách vodičov so zadržaným vodičským preukazom. Prebieha v štyroch skupinových stretnutiach, ktoré trvajú 3 vyučovacie hodiny po 45 min. Skupina sa stretáva raz týždenne. Na záver odborného poradenstva sa každý vodič musí podrobiť Individuálnemu výstupnému rozhovoru, ktorý trvá 50 minút.

Kto vykonáva OPV?

Odborné poradenstvo vodičov vykonáva dopravný psychológ a zameriava sa na analýzu príčin priestupku (deliktu), na vzťahy k osobným postojom a na stratégie ako docieliť želané zmeny v správaní vodiča ako účastníka cestnej premávky a na ich stabilizovanie.

Čo získam absolvovaním OPV?

Po ukončení odborného poradenstva a individuálneho výstupného rozhovoru získa vodič zákonom požadované potvrdenie o úspešnom absolvovaní odborného poradenstva, na základe, ktorého mu bude vrátený zadržaný vodičský preukaz.

Ako sa môžem prihlásiť na OPV?

Na odborné poradenstvo sa môžete prihlásiť vyplnením objednávkového formulára na tejto stránke vľavo, alebo telefonicky, prípadne osobne v našom centre. Na prvé stretnutie si so sebou prineste rozhodnutie o povinnosti podrobiť sa odbornému poradenstvu vodičov.

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.