Objednávkový formulár

Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.

Rýchly kontakt

Ordinačné hodiny

  • Pondelok: 08:00 - 16:30
  • Utorok: 08:00 - 18:00
  • Streda: 08:00 - 18:00
  • Štvrtok: 08:00 - 18:00
  • Piatok: 08:00 - 16:30
  • Sobota: zatvorené
  • Nedeľa: zatvorené
Image

Elektroliečba

Je elektroterapia, ktorá je súčasťou fyziatrie, a využíva sa na liečbu, diagnostiku a prevenciu. Rôzne formy elektrickej energie, a to jednosmerných prúdov, rozlične tvarovaných impulzov, striedavých prúdov s nízkou, alebo strednou frekvenciou, vysokofrekvenčného elektromagnetického poľa, vysokofrekvenčného prúdu, ako aj pulzné magnetické pole. Význam elektroliečby spočíva v tom, že svojimi prostriedkami ovplyvňuje dráždivosť, látkovú premenu v tkanivách alebo priamo funkciu orgánov a celého tela.

Objednávkový formulár

Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.

Elektroliečba - otázky a odpovede

Aké sú indikácie elektroliečby?

Elektroliečba lieči vertebrogénne bolestivé syndrómy, neuralgie, polyneuritídy, slabé obrny, stavy zvýšenia, alebo zníženia dráždivosti motorických nervov, degeneratívne a chronické zápalové ochorenia pohybovo podporného systému, predovšetkým pri postihnutí malých kĺbov rúk a nôh, pri svalovom reumatizme a ostatných foriem mimo kĺbového reumatizmu, poúrazové stavy, vazoneurózy. Zlepšuje výživu a obranyschopnosť organizmu, urýchľuje regeneračné deje v organizme,má analgetický účinok.

Ako často sa aplikuje Elektroliečba?

Aplikácia elektroliečby sa vykonáva minimálne dvakrát týždenne, v niektorých prípadoch každý druhý neň v závislosti od druhu konkrétneho ochorenia, od aktuálneho zdravotného stavu a od samotnej diagnózy pacienta, prípadne od odporúčania rehabilitačného lekára, alebo fyzioterapeuta. Elektroliečba sa zvyčajne vykonáva v seríách dvoch až štyroch týždňoch.

Aké sú kontraindikácie Elektroliečby?

Prekážkou pri aplikácii elektroliečby sú predovšetkým Všetky akútne ochorenia s teplotou, pokročilé stavy chorôb srdcovocievneho systému s nebezpečenstvom srdcového zlyhania. Choroby, pri ktorých je pacient ohrozený embóliou, väčšie defekty kože po úrazoch, poruchy citlivosti.

Ako sa môžem objednať na elektroliečbu?

Na elektroliečbu sa môžete objednať vyplnením objednávkového formulára na tejto stránke vľavo, alebo telefonicky, prípadne osobne v našom centre.