• Zavolajte nám

  +421 903 575 990
 • TREA plus s.r.o.

  Kadnárova 15, Bratislava
 • Po, Pia

  8:00 -16:30

  Ut, St, Št

  8:00 -18:00

Psychologické služby - autogénny tréning

Objednávkový formulár

Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.

Rýchly kontakt

Ordinačné hodiny

 • Pondelok: 08:00 - 16:30
 • Utorok: 08:00 - 18:00
 • Streda: 08:00 - 18:00
 • Štvrtok: 08:00 - 18:00
 • Piatok: 08:00 - 16:30
 • Sobota: zatvorené
 • Nedeľa: zatvorené
Image

Autogénny tréning (AT)

je "sebautvárajúce systematické cvičenie". Tréning sa vykonáva na úrovní 1. a 2. stupňa. Autogénny treníng je systematický nácvik, zameraný na rozvoj schopnosti navodiť si pomocou sústredenia pozornosti na určité formulky stav príjemného, hlbokého pokoja a uvoľnenia, ktorý má zotavujúci účinok na celý organizmus, na duševný i telesný stav. Používa sa pri liečbe mnohých porúch a ochorení a je vhodný i na predchádzanie zdravotným poruchám, pretože pôsobí proti nadmernému stresu (záťaži) a zvyšuje odolnosť voči stresorým (vonkajším záťažovým situáciám). Autogénny tréning je psychoterapeutická relaxačná - tréningová metóda, ktorá pôsobí na psychiku, stav vedomia a aj na telesnej úrovni. Klientom trochu pripomína hypnózu. V podstate ide o nácvik relaxácie pod vedením skúseného psychológa, alebo psychoterapeuta. Autogénny tréning je základom pre uplatnenie ďalších terapeutických autosugescií, vlastných prežitkov, vnímania vlastných telesných pocitov a častí tela, navodenie stavu úplnej relaxácie svalov, telesných orgánov a fyziologických procesov. Táto metóda odbúrava stres, napätie, uvoľňuje myseľ, prehlbuje dýchanie, reguluje činnosť srdca, krvného obehu a navodzuje pokoj a harmóniu organizmu, prispieva k efektívnemu spôsobu telesného a duševného oddychu.

Objednávkový formulár

Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.

Autogénny tréning - otázky a odpovede

Aké sú benefity autogénneho tréningu?

Osvojenie si techniky autogénneho tréningu prináša odolnosť voči rôznym formám duševnej a telesnej záťaže, stabilnú psychickú rovnováhu, lepší kontakť so svojim telom a intenzívnejšiu radosť zo života. Autogénny tréning je jeden z najhodnotnejších prostriedkov prevencie a terapie nepokoja moderného človeka.

Aké sú ďalšie možnosti autogénneho tréningu?

Autogénny tréning má dva stupne. Absolvovanie prvého stupňa umožní frekventantovi naušiť sa aktívne relaxovať, načúvať signálom svojho tela, uvoľniť psychické a telesné napätie. Druhý, vyšší stupeň autogénneho tréningu je zameraný na ďalší rozvoj týchto schopností, Prechádza od telesných pocitov a relaxácie k vybaveniu spočiatku jednoduchých a postupne zložitejších senzorických prežitkov so spontánnym emočným sprievodom až k vnútornej meditáciu o vlastnej osobe. Frekventant sa naučí používať autosugestívne fantazijne imaginácie ako napríklad "cesta na morské dno", "do lesa" ap".

Ako prebieha autogénny tréning?

Autogénny tréning sa vykonáva individuálne, alebo v skupinách, a to zážitkovou formou a autosugestívnymi formulami. Svojou technikou sa tak trochu podobá na hypnoterapiu. Je možné ho prevádzať v sede na stoličke, alebo v ľahu na pohovke, posteli, na karimatke ap. Tréning vykonáva skúsený psychológ, alebo psychoterapeut, ktorý postupne "naučí frekventantov kurzu všetky techniky (cvičenia) správne vykonávať. Frekventant trénuje aj doma osamote. Postupne si frekventant tréningu osvojí celý postup autogénneho tréningu.

Ako sa môžem prihlásiť na autogénny tréning?

Na autogény tréning sa môžete prihlásiť vyplnením objednávkového formulára na tejto stránke vľavo, alebo telefonicky, prípadne osobne v našom centre.

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.