• Zavolajte nám

  +421 903 575 990
 • TREA plus s.r.o.

  Kadnárova 15, Bratislava
 • Po, Pia

  8:00 -16:30

  Ut, St, Št

  8:00 -18:00

Detský psychológ

Rýchly kontakt

Ordinačné hodiny

 • Pondelok: 08:00 - 16:30
 • Utorok: 08:00 - 18:00
 • Streda: 08:00 - 18:00
 • Štvrtok: 08:00 - 18:00
 • Piatok: 08:00 - 16:30
 • Sobota: zatvorené
 • Nedeľa: zatvorené
Image

Detský psychológ 

pomáha rodičom a deťom formou poradenstva, konzultácie a terapie. Jeho činnosť je zameraná na výchovu detí, prejavy správania, adaptáciu v detskom kolektíve, školský prospech, problematiku dospievania, rodinné a súrodenecké vzťahy, sebaobraz dieťaťa, prípadné prejavy závislosti, problematiku prímu potravy, detské strachy atď.

Detský psychológ - otázky a odpovede

Ako prebieha detská psychoterapia?

Individuálna detská psychoterapia stanoví pevné pravidlá a kooperáciu detí a ich rodičov. Dieťa pracuje s terapeutom samostatne. Medzi dieťaťom a terapeutom sa postupne vytvorí jedinečný a bezpečný terapeutický vzťah, v ktorom mu terapeut pomáha pochopiť a zvládnuť veci a udalosti okolo neho.

Kedy pomôže detský psychológ?

Pomôže napríklad s výchovou či správaním detí, dospievajúcich, pri detskej neuróze, hneve, agresii, pri komunikácii rodiča s dieťaťom, pri adaptácii na škôlku, školu, pri detských strachoch, obavách a fóbiách, poruchách príjmu potravy, detskej vzdorovitosti, pri straty blízkej osoby, "rodinného miláčika", pri zlozvykoch, návykoch, pri psychosomatických ťažkostiach, pri detskej depresii, náladovosti, užívaní návykových látok, pri súrodeneckých vzťahoch, pri poruchách spánku, vyprázdňovania, rozvode rodičov a vznikajúcich konfliktov v rodine, pri iných senzitívnych či chúlostivých záležitostiach.

Ako spolupracuje rodič a psychológ?

Rodičia sú v kontakte s detským psychológom, ktorý s nimi konzultuje, vysvetľuje a radí, ako s ich dieťaťom pracovať a komunikovať. Taktiež im pomáha porozumieť "svetu" ich dieťaťa, sprostredkúva rodičom objektívny vhľad do aktuálnej situácie a navrhuje spôsoby riešení, prípadnú zmenu vo výchove, vo vzťahoch v rodinných pravidlách a stereotypoch. Môže tiež navrhnúť rodinnú terapiu.

Ako sa môžem objednať na konzultáciu?

Na konzultáciu sa môžete objednať vyplnením objednávkového formulára na tejto stránke vľavo, alebo telefonicky, prípadne osobne v našom centre.

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.