• Zavolajte nám

  +421 903 575 990
 • TREA plus s.r.o.

  Kadnárova 15, Bratislava
 • Po, Pia

  8:00 -16:30

  Ut, St, Št

  8:00 -18:00

Dopravný psychológ

Rýchly kontakt

Ordinačné hodiny

 • Pondelok: 08:00 - 16:30
 • Utorok: 08:00 - 18:00
 • Streda: 08:00 - 18:00
 • Štvrtok: 08:00 - 18:00
 • Piatok: 08:00 - 16:30
 • Sobota: zatvorené
 • Nedeľa: zatvorené
Image

Dopravný psychológ

posudzuje psychickú spôsobilosť vodičov na vedenie motorových vozidiel, rušňovodičov, vodičov trolejových a koľajových vozidiel, zamestnancov železníc, pilotov, kapitánov riečnych a námorných plavidiel. Vykonáva odborné poradenstvo vodičov, ktorým bolo zadržané vodičské oprávnenie za požitie alkoholu, alebo inej návykovej a psychotropnej látky počas vedenia vozidla, alebo pri zavinení závažnej dopravnej nehody. Taktiež môže vykonávať znaleckú činnosť v odvetví dopravnej psychológie.

Dopravný psychológ - otázky a odpovede

Aké metódy používa dopravný psychológ?

Dopravný psychológ používa pozorovanie, rozhovor, štandardizované psychotesty, dotazníky, psychologické škály, projektívne metódy, vykonáva odborné poradenstvo vodičov, psychologické tréningy a nácviky na zlepšenie pozornosti, pamäti a iných kognitívnych schopností vodičov.

Ako prebieha odborné poradenstvo vodičov?

Odborné poradenstvo vodičov sa vykonáva v skupine 3 - 12 vodičov, ktorým bol zadržaný vodičský preukaz na základe požitia alkoholu, alebo inej návykovej a psychotropnej látky pred, alebo počas vedenia motorového vozidla. Skupinové sedenia sa vykonávajú raz týždenne. Vodiči absolvujú 4 takéto sedenia v skupine po 3 vyučovacie 45 minútové hodiny. Následne absolvujú hodinový záverečný rozhovor s dopravným psychológom. Dopravný psychológ vystaví potvrdenie o podrobení sa odbornému poradenstvu vodičov.

Aké psychotesty vykonáva dopravný psychológ?

Dopravný psychológ vykonáva psychotesty pre vodičov dopravných prostriedkov na zistenie intelektu, osobnosti, psychomotorického tempa a reakcií, deficitov pozornosti, pamäti, iných kognitívnych schopností,. Vyšetrenia vykonáva individuálne, alebo skupinovo. Dopravný psychológ vydáva doklad o psychickej spôsobilosti na vodiča.

Aké tréningy vykonáva dopravný psychológ?

Dopravný psychológ vykonáva tréningy pamäti, pozornosti ako napríklad "Happy neuron", nácvik psychomotorického tempa a reakcií.

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.
Our website is protected by DMC Firewall!