• Zavolajte nám

  +421 903 575 990
 • TREA plus s.r.o.

  Kadnárova 15, Bratislava
 • Po, Pia

  8:00 -16:30

  Ut, St, Št

  8:00 -18:00

Psychologické služby - terapie

Objednávkový formulár

Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.

Rýchly kontakt

Ordinačné hodiny

 • Pondelok: 08:00 - 16:30
 • Utorok: 08:00 - 18:00
 • Streda: 08:00 - 18:00
 • Štvrtok: 08:00 - 18:00
 • Piatok: 08:00 - 16:30
 • Sobota: zatvorené
 • Nedeľa: zatvorené
Image

Psychoterapia (individuálna, párová, rodinná)

je proces, počas ktorého psychoterapeut pomáha klientovi (pacientovi) postupne sa vyrovnávať s problematickými, alebo nepríjemnými zážitkami, situáciami a oblasťami jeho života. Psychoterapeut sprevádza klienta na ceste k dosiahnutiu zmien, ktoré si sám klient praje. Psychoterapia je teda liečebné a terapeutické pôsobenie na klienta psychologickými metódami, ktoré mu prinášajú žiaduce zmeny v prežívaní, v správaní i v spôsobe jeho fungovania v živote a tým aj v jeho osobnosti. Psychoterapia môže mať aj podpornú, terapeutickú či rozvíjajúcu funkciu. V priebehu psychoterapie sa klient viac kontaktuje so svojimi vnútornými procesmi a so svojou vnútornou silou, emóciami a prežívaním. Postupne je uvoľnenejší, silnejší, vyrovnanejší, chápavejší, milší a úprimnejší vo vzťahu k sebe a k ostatnému okoliu. Psychoterapia vedie k celkovému zlepšeniu kvality života a vo vzájomných rodinných, partnerských a pracovných vzťahoch.

Objednávkový formulár

Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.
Táto položka je povinná.

Psychoterapia - otázky a odpovede

Čo je individuálna psychoterapia?

je určená pre klienta, ktorý sa rozhodol pracovať na sebe, je ochotný prebrať zodpovednosť za to, ako sa cíti a je pripravený vložiť sa s psychoterapeutom do práce na zmenách, ktoré si sám praje a na ktorých sa s terapeutom dohodol. Poskytuje klientovi priestor zamerať sa na svoje vlastné konflikty, na svoj osobný rozvoj a na lepšie porozumenie svojej situácie a taktiež samému sebe, svojím potrebám, túžbam a emóciám v bezpečí terapeutického prostredia.

Čo je rodinná psychoterapia?

Možno si ju predstaviť ako spoločné stretnutie všetkých členov rodiny s terapeutom. Jej cieľom je bližšie porozumieť príčinám opakujúcich sa konfliktov a pomoci nájsť rodine cestu z tohto začarovaného kruhu. Keď sa konflikty v rodine opakujú denne, majú dopad na emocionálnu pohodu celej rodiny. Konflikty a rodinnú nepohodu môže spúšťať dieťa, dospelý, či viacerí členovia rodiny. Identifikovaním a podchytením týchto stavov a opakujúcich sa vzorcov správania, je možné zabrániť prehlbovaniu vzťahovej krízy v rodine a vzájomnému odcudzeniu. V psychoterapii môžu všetci členovia rodiny otvorene hovoriť o konfliktných otázkach, bez obáv, že by hrozil sklz do zabehnutých koľají vedúcich k napätiu a obvyklým sporom, či prejavom výbuchov hnevu, alebo negatívnych emócií.

Čo je párová psychoterapia?

Pomáha klientom žijúcim v partnerskom vzťahu, v ktorom jeden, alebo obaja klienti pociťujú potrebu zmeny. Hlavným cieľom párovej terapie je nadviazať alebo vylepšiť komunikáciu medzi partnermi. Stanovia sa konkrétne ciele terapie zamerané na zníženie konfliktov a intenzity hádok, rozvíjanie spoločného rodičovstva, skvalitnenie intímnych vzťahov, alebo pomoc pri ich absencii, hľadanie cesty jedného k druhému. Párová terapia je vhodná aj v takých prípadoch kde nemusí byť cieľom párovej terapie zotrvanie v partnerskom vzťahu. V takom prípade býva cieľom terapie pomôcť nájsť spôsob ako sa čo možno najpokojnejšie rozísť, najmä ak sú partneri aj rodičmi a vo vzťahu sú ich deti, ktoré by rozchodom rodičov nemali trpieť.

Ako sa môžem prihlásiť na psychoterapiu?

Na psychoterapiu sa môžete prihlásiť vyplnením objednávkového formulára na tejto stránke vľavo, alebo telefonicky, prípadne osobne v našom centre.

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.