Eshop TREA

Bylinná ústna voda Dr. LandaBylinná ústna voda Dr. Landa

Bylinná ústna voda Dr. Landa

25,20 €
Zľava
Balenie obsahuje 2x 250 ml. ustnej vody I. a II.

 Bylinná ústna voda Dr.Landa

Bylinná ústna voda Dr. Landu je určená predovšetkým pre ťažké prípady zápalu ďasien a paradentózy. Je nevyhnutnou súčasťou prevencie a profesionálnej ústnej hygieny ľudí so zvýšeným rizikom vzniku zápalu ďasien a paradentózy. Balenie 2x 250ml.

Bylinná ústna voda je rýdzo český výrobok. Je zložená iba z liehového extraktu bylín a extraktu z propolisu. Za vysokou účinnosťou tejto bylinnej vody stojí vlastná  metóda získavania účinných látok z bylín a propolisu a tiež receptúra Dr.Landa.

Bylinná ústna voda Dr.Landa je dvojzložkový produkt, ktorého vysoká účinnosť je založená na vzájomnom pôsobení oboch extraktov. Neobsahuje okrem liehu žiadne iné konzervačné látky.

Použitie:

 • odstraňuje zápal ďasien a parodontóze
 • upravuje nežiaduce mikrobiálne prostredie v ústnej dutine, ktoré býva častou príčinou zápalu ďasien
 • zastavuje krvácanie ďasien
 • znižuje hybnosť zubov
 • značne znižuje tvorbu zubného povlaku
 • znižuje alebo aj úplne zastaví tvorbu zubného kameňa
 • zastavuje príčiny nepríjemného zápachu z úst
 • zastavuje ďalšie obnažovanie zubných krčkov
 • zmenšuje parodontálna choboty
 • urýchľuje hojenie áft v ústach
 • urýchľuje hojivý proces pri extrakcii zuba
 • výborná ako prevencia
 • zastavuje resorpciu kosti
 • zastavuje zmenu postavenia zubov
 • odďaľuje stratu zubov - samovoľnou či extrakciou
 • u pohyblivých zubov zvyšuje ich pevnosť tak, že po čase je možné ich ošetriť fixnou protetikou
 • predlžuje životnosť sponových zubov na snímacích zubných náhradách
 • spevňuje okrajovú gingívu - ďasno je pevne primknutie k zubu
 • znižuje kazovosť zubo

 

Cena za najlepší dentálny produkt

Bylinná ústna voda Dr. Landu získala na Svetovom kongrese integrovanej medicíny v rakúskom Wolfsbergu v auguste 2008 zlatú medailu za najlepší dentálny produkt roku 2008 v oblasti celostnej medicíny.

Gold Award for "Best Holistic Dental Product 2008".

Odborná porota Svetového kongresu integrovanej medicíny udelila túto zlatú medailu na základe vynikajúcich výsledkov dosiahnutých pri liečbe a prevencii zápalu ďasien a paradentózy.

  

Zloženie bylinné ústnej vody I.

 Aqua, Alcohol Denat., Potentilla erecta Root Extract, Polygonum bistorta Root Extract, Cetraria Islandica Extract, Arctium Lappa Root Extract, Tropaeolum Majus Seed Extract, Acorus Calamus Root Extract, Quercus Robur Bark Extract, Thymus Vulgaris Extract, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Taraxacum officinale Root Extract, Equisetum arvense Extract, Origanum Majorana Herb Extract, Viola Tricolor Extract, Thymus Serpillum Extract, Calluna Vulgaris Extract, Fragaria vesca Leaf Extract, Plantago lanceolata Leaf Extract, Aesculus Hippocastanum Extract, Helichrysum Arenarium Extract, Hyssopus Officinalis Extract, Juglans Regia Leaf extract, Malva Sylvestris extract, Agrimonia Eupatoria extract, Eugenia Caryophyllus Bud extract

 

Zloženie bylinné ústnej vody II.

Aqua, Alcohol Denat., Propolis Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Polygonum bistorta Root Extract, Potentilla erecta Root Extract, Cetraria Islandica Extract, Arctium Lappa Root Extract, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Taraxacum Officinale Root Extract, Viola Tricolor Extract, Aesculus Hippocastanum Extract , Helichrysum Arenarium Extract, Thymus Vulgaris Extract, Equisetum arvense Extract, Malva Sylvestris Flower Extract, Agrimonia Eupatoria Extract

 

 Návod na použitie

 Ústna voda Dr. Landu (zložka I a zložka II) je koncentrovaný roztok, ktorý odporúčame riediť vodou, najlepšie v pomere 1: 1. V prípade potreby je však možné zvoliť pomer riedenia podľa individuálnej znášanlivosti pacienta alebo použiť ústnu vodu neriedenou. Výplach ústnej dutiny sa vykonáva najprv ústnou vodou I a následne ústnou vodou II. Odporúčame intenzívne preplachovať po dobu 1-3 minút ústnou vodou s objemom 10-15 ml. Prípravok rieďte vodou podľa individuálnej znášanlivosti. Ústna voda sa používa po dokonalom vyčistení zubov. Ústnu vodu neprehĺtajte. Po dobu 30 minút po aplikácii nejedzte ani nepite. Odporúčame zvýšenú pozornosť pri alergii na propolis alebo iné zložky!

Odborný návod na použitie ústnej vody Dr. Landy pri:

Chronické parodontitíde, gingivitídy, krvácavosti ďasien, parodontitíde ako prejavu celkového ochorenia, mierne hybnosti zubov, udržiavaciu terapiu parodontu.

 • prvé 3-4 týždne výplachy, potieranie ďasien najmenej 2x denne
 • ďalší mesiac výplachy 1x denne
 • ďalšie 2-3 mesiace výplachy 1x za 3 dni
 • pri následnej udržiavacej terapii vyplachovať 1 x týždenne

  

Odborný návod na použitie ústnej vody Dr. Landy pri:

 Agresívne parodontitíde, tvorbe parodontálnych abscesov, parodontitíde s endodontické komplikácií, pri putovaní zubov.

Ústna voda potencuje (zosilňuje) účinok širokospektrálnych ATB (napr. Rovamycin, Dalacin). Spolupôsobením zvyšujú účinky. Napríklad je možné používať ústnu vodu s Rovamycinem 3 M.I.U. V každom prípade sa pred začiatkom užívania antibiotík poraďte so svojím lekárom (antibiotiká sú len na predpis).

 

Najčastejší spôsob použitia:

 1 tableta po 12 hodinách po dobu desiatich dní (tj. 2 balenia) a zároveň 4 x denne vyplachovať ústnu dutinu vodou po každom jedle po dobu užívania ATB. Riedime Ak ústnu vodu, potom vyplachujeme 8 x denne.

V najťažších prípadoch paradentózy:

 1. a) buď 1 tableta po 8 hodinách po dobu10 dní (tj. 3 balenia) a zároveň 4 x denne vyplachovať ústnu dutinu vodou po každom jedle po dobu užívania ATB. Riedime Ak ústnu vodu, potom vyplachujeme 8 x denne.
 2. b) alebo 1 tableta po 12 hodinách po dobu 15 dní (tj. 3 balenia) a zároveň 4 x denne vyplachovať ústnu dutinu vodou po každom jedle po dobu užívania ATB. Riedime Ak ústnu vodu, potom vyplachujeme 8 x denne.

Po skončení užívania antibiotík doporučujeme:

 • 1-2 mesiace vyplachovať ústnu dutinu 2 x denne (ráno a večer)
 • ďalší 1 mesiac vyplachovať 1 x denne
 • pri následnej udržiavacej terapii vyplachovať 2 x týždenne

  

Možné spôsoby aplikácie ústnej vody 

 • Výplachy koncentrovaným alebo zriedeným roztokom (možno riediť vodou v pomere 1: 1 alebo viac podľa znášanlivosti pacienta)
 • Zakapávání postihnutých miest
 • Potieranie postihnutých miest pomocou vatovej tyčinky
 • Landova aplikačné metóda

  

Landova aplikačné metóda

 Maximálny efekt účinných látok na postihnuté ďasná zaručuje špeciálny aplikačné metóda Dr. Landu, ktorá spočíva v dokonalom premasírovanie a ošetrenie chorých ďasien. Je vhodná predovšetkým v ťažších prípadoch ochorenia ďasien. Postupujte týmto spôsobom:

 • Pripravte si ústnu vodu a profesionálne zubná kefka (napr. Curaprox CS 5460, ktorý môžete objednať v našom e-shope).
 • Najskôr vykonajte dokonalé vyčistenie zubov kvalitným zubnou a medzizubnou kefkou. Dodržujte správnu techniku ​​čistenia (pozri sekcia ústna hygiena).
 • Potom namočte kefka Curaprox CS 5460 do neriedenej ústnej vody I (zložky I) a jemne masírujte postihnuté ďasná. Postup opakujte. Po masírovaniu ďasien dôkladne prepláchnite ústa zložkou I. Pomer riedenia ústnej vody pre výplach zvoľte podľa individuálnej znášanlivosti.
 • Potom namočte kefku do neriedenej ústnej vody II (zložky II) a postupujte rovnakým spôsobom ako pri zložky I. Nakoniec ústa dôkladne prepláchnite ústnou vodou II. Pomer riedenia ústnej vody pre výplach zvoľte podľa individuálnej znášanlivosti.
 • Po dobu 30 minút po aplikácii nejedzte ani nepite.

 

Poznámka

V priebehu používania ústnej vody sa môže na prechodnú dobu objaviť ľahké sfarbenie zubov spôsobené obsahom prírodných pigmentov, ktoré prirodzene vymiznú dôkladným mechanickým čistením zubov niektorú zubnou pastou s bieliacimi účinkami. Odporúčame zvýšenú pozornosť pri alergii na propolis alebo iné zložky. Pre vyšší obsah alkoholu nie je vhodné ústnu vodu používať u detí.

  

 

Účinky ústne vody:

* U 5 pacientov (42% z tých, u ktorých sa prejavil efekt) došlo k úplnému vymiznutiu príznakov parodontitídy a teraz možno u nich pozorovať ďasno úplne bez zmien,

 * V 3 prípadoch (tzn. U 25% pacientov) bolo zaznamenané úplné odstránenie alebo zníženie hybnosti zubov, čo je hlavný známkou spevnenie ďasien a likvidácia parodontitídy,

* 2 pacienti (17% z tých, u ktorých sa efekt prejavil) zaznamenali elimináciu zubného kameňa vrátane hlbokého (v 1 prípade spoločne so znížením hybnosti zubov),

* V 2 prípadoch úplne vymizlo krvácanie ďasien (a u jedného pacienta sa súčasne prestali hýbať zuby).

 

 MUDr Jiří Landa

Narodil sa v roku 1955 v Klatovech. Je absolventom Fakulty všeobecného lekárstva Karlovej univerzity v Prahe. Od roku 1997, kedy ukončil lekársku prax, sa naplno venuje štúdiu fytoterapie, výskumu a výrobe bylinných preparátov.

 Štúdiom bylín a ich účinkov sa MUDr. Landa zaoberá od osemdesiatych rokov. Pred dvadsiatimi rokmi začal pracovať na svojich vlastných výskumoch bylinných preparátov s cieľom je využiť pri liečbe zápalu ďasien. V roku 1993 vynašiel vlastnú technológiu získavania účinných látok z bylín a dokončil prípravu unikátna kombinácia látok s účinkami proti zápalu ďasien a parodontóze.

V rokoch 1993-2003 skúmal a upravoval svoju metódu liečby na vybranej vzorke pacientov. Po úspešnom vyhodnotení výsledkov náročné testovacie fázy sa rozhodol MUDr. Landa vybudovať malý špecializovaný tím spolupracovníkov, ktorý by pracoval na komerčnom uvedení preparátu na trh. Tím Dr. Landu potom uviedol novú bylinnú ústnu vodu oficiálne na trh v roku 2004. Ústna voda Dr. Landy sa postupne začala dostávať do podvedomia pacientov a stomatológov.

 Do roku 2008 sa predaj a distribúcia ústnej vody Dr. Landu obmedzila iba na vybranú sieť stomatologických ordinácií a obchodných partnerov. V roku 2008 sa podarilo rozšíriť výrobné kapacity prevádzok a preto je možné uspokojiť stále narastajúci dopyt. Zároveň pokračuje výskum a vývoj ďalších účinných bylinných preparátov. V prvom rade sa jedná o rozšírenie produktového portfólia v oblasti dentálnej hygieny. V druhom rade potom o bylinné extrakcie na chronické zápaly močových ciest a zápaly čriev. V súčasnej dobe máme za sebou už niekoľko tisíc spokojných klientov, ktorí sa s pomocou bylinných preparátov Dr. Landu dokázali úspešne zbaviť svojich ťažkostí.

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.