• Zavolajte nám

  +421 903 575 990
 • TREA plus s.r.o.

  Kadnárova 15, Bratislava
 • Po, Pia

  8:00 -16:30

  Ut, St, Št

  8:00 -18:00
Zhody a rozdielyZhody a rozdiely

Zhody a rozdiely

8,00 €
Zľava
PhDr. Zdena Michalová, Ph.D. 56 listov formátu A4 v doskách ISBN: 80-85808-60-9 Rok vydania: 1998

Súbor slúži k rozvoju zrakovej percepcie u detí; sú využiteľné pre deti od štyroch rokov a použiteľné v prípade oslabenia vizuálnej diferenciácie i pre deti II. stupňa základnej školy. Bežne sa dajú využiť na reedukáciu u detí s ŠPU a tiež v rámci prevencie, aby prípadné oslabenie tejto oblasti nebolo jednou z príčin ťažkostí pri nácviku čítania.

Pracovné listy začínajú úlohami, ktoré je schopné plniť štvorročné dieťa: malo by v tomto veku zvládnuť odlíšiť obrázok, ktorý medzi ostatné nepatrí. V ďalšej fáze rozlišuje obrázok obrátený vzhľadom k ostatným hore nohami, v ďalšej fáze určuje obrázky stranovo obrátené.

U detí, ktoré v čítaní ťažkosti mávajú, sa v predškolskom veku objavujú nedostatky v rozlišovaní tvarov, líšiacich sa od seba v rovine vertikálnej či horizontálnej. Preto sú ďalšie úlohy zamerané na vyhľadávanie zhodných tvarov a dokresľovanie neúplných obrázkov podľa vzoru.

Nie je opomenutý rozvoj zrakovej pamäti. Pomocou obrázkov a ďalej i písmen je rozvíjaná schopnosť zrakovej analýzy a syntézy, rozlišovanie figúry - pozadia so zameraním na vyhľadávanie obrázkov a písmen na pozadí. Cvičenie na rozlišovanie reverzných figúr pomáhajú odstraňovať u detí statické inverzie. Nechýba ani listy slúžiace k cvičeniu správneho smeru očných pohybov pri čítaní.

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!